Tālrunis: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šodien vienojās iedzīvotāju iniciatīvu par progresīvo nodokļu sistēmu nodot izvērtēšanai Finanšu ministrijā. Komisija uzskata, ka šī iniciatīva būtu jāvērtē Finanšu ministrijas nodokļu politikas pamatnostādņu darba grupai, ņemot vērā plānoto nodokļu reformu.  Par šo lēmumu vēl būs jābalso Saeimai.

Plašāka informācija par alternatīvām iespējām ceļu sakārtošanas finansēšanai gaidāma aprīlī, aģentūrai sacīja satiksmes ministra Ulda Auguļa padomniece Liene Užule. Viņa norādīja, ka patlaban saistībā ar ministra izteikumiem par pensiju fondu līdzekļu iespējamu novirzīšanu ceļiem sacelta nepamatota ažiotāža. Vienlaikus viņa precizēja iepriekš pausto, ka par iespējamo pensiju fondu naudas novirzīšanu ceļu sakārtošanai varētu diskutēt šīs nedēļas beigās, uzsverot, ka nedēļas beigās Ceļu satiksmes drošības padomē paredzēts spriest par valsts grants ceļu stāvokli.

Nedrīkstam klusēt par vardarbību ģimenē un ir jāizglīto sabiedrība, kā rīkoties šādos gadījumos, uzsver Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāja Inese Laizāne. Kā šodien komisijas sēdē deputātiem norādīja Labklājības ministrijas pārstāvji, Latvijā ir ļoti augsts iedzīvotāju tolerances līmenis pret vardarbību ģimenē. Tikai 64% iedzīvotāju uzskata, ka vardarbība ģimenē pret sievietēm ir nepieļaujama un tai jābūt sodāmai, salīdzinot ar ES vidējo rādītāju – 84%, liecina “Eurobarometer” pērnā gada dati.

Pļaviņu hidroelektrostacijas ūdenskrātuvē pēdējās divās dienās aktīvi izstrādā ūdeni, tādējādi pazeminot ūdens līmeni, lai atbrīvotu vietu iespējamai straujai ūdeņu pieplūdei. Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra mērījumiem, ūdens līmenis Pļaviņu HES ūdenskrātuvē pēdējo divu diennakšu laikā pazeminājies par diviem metriem.

No šodienas aizliegts atrasties uz visu Rīgas teritorijā esošo iekšējo ūdeņu un piegulošās jūras piekrastes ūdeņu ledus. Līdz ar to atceltas vairākas izņēmuma vietas, kurās pēdējo dienu laikā uzturēšanās uz ledus vēl bija atļauta. Rīgas dome atgādina, ka ziemas periodā pašvaldība noteikusi paaugstinātas bīstamības periodu uz pilsētas administratīvajā teritorijā esošo un piegulošās jūras piekrastes publisko ūdeņu ledus.

Avots: LETA