Tālrunis: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Valdība šodien atbalstīja Finanšu ministrijas sagatavotās valsts nodokļu politikas pamatnostādnes 2018.-2021.gadam, tomēr par atsevišķiem jautājumiem, piemēram, veselības nozares finansējums, risinājums tiks meklēts līdz šā gada 1.jūnijam. Nodokļu reformu pavadošos likumprojektus plānots Saeimā iesniegt šā gada 19.jūnijā.

Ministru kabinets šodien atbalstīja Ekonomikas ministrijas izstrādātos grozījumus Konkurences likumā, kas paredz atļaut Konkurences padomei  aktīvāk vērsties pret valsts un pašvaldību uzņēmumu konkurenci ierobežojošām darbībām.

Sadarbības pastiprināšana ar galvenajām migrantu izcelsmes un tranzīta valstīm ir būtiska nelegālās migrācijas plūsmas uz Eiropas Savienību apturēšanai, norādīts šodien valdības apstiprinātajā Latvijas nacionālajā pozīcijā pirms 19.maijā gaidāmās Eiropas Savienības Ārlietu padomes attīstības sadarbības ministru sanāksmes. Tajā arī norādīts, ka attīstības sadarbības instrumentiem un finansējumam ir nozīmīga loma nelegālās migrācijas pamatcēloņu risināšanā.

Valdība šodien apstiprināja grozījumus Latvijas un Krievijas valdību vienošanās par Latvijas un Krievijas pierobežas teritoriju iedzīvotāju savstarpējo braucienu vienkāršošanu, nosakot vairākas izmaiņas, kas atvieglos pierobežas teritoriju iedzīvotāju savstarpējo pārvietošanos.

Latvijas un citu valstu profesionāļi Rīgas maratonā 14.maijā cīnīsies par uzvaru un sadalīs 50 000 eiro balvu fondu, kas ir lielākais skrējiena pastāvēšanas vēsturē, šodien informēja organizatori. Rīgas maratonā risināsies arī Latvijas čempionāts, kas pirmoreiz notiks Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas Bronzas markas kvalitātes zīmē.

Gadījumā, ja Turcija rīkos referendumu par nāvessoda atjaunošanu, Vācija savā teritorijā to rīkot neatļaus, paziņojusi Vācijas kanclere Angela Merkele. Tas nozīmē, ka 1,4 miljoniem Turcijas vēlētāju, kas dzīvo Vācijā, nebūs iespējams piedalīties šajā referendumā. Vācija atļāva savā teritorijā balsot aprīlī notikušajā referendumā par Turcijas prezidenta pilnvaru palielināšanu.

Avots: LETA