Tālrunis: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Nākamnedēļ, 16.maijā, Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības padome lems par protesta akciju, lai atteiktos strādāt pagarināto normālo darba laiku. Arodbiedrības priekšsēdētājs Valdis Keris informē, ka šāds lēmums pieņemts, jo līdz šim nav panākta konkrēta vienošanās par pagarinātā normāla darba laika pakāpenisku samazināšanu un arī nenotiek virzība likumprojektā, kas paredzētu šos grozījumus. Pēc Kera sacītā, visticamāk, padomes lēmums būs sākt protestu ar 1.jūliju.

 

Kriminālizlūkošanas attīstībai līdz 2022.gadam Latvijā plānots izveidot miljoniem eiro vērtu informācijas sistēmu, kurā tiesībsargājošās iestādes apmainītos ar operatīva rakstura informāciju. Par minēto projektu šodien notika diskusijas Saeimas atbildīgajā komjisijā. Kriminālizlūkošanas atbalsta informācijas sistēmas izveidei šobrīd ir iedalīti aptuveni 5,7 miljoni eiro, taču sākotnējie aprēķini liecina, ka sistēmas kvalitatīvai izveidei izmaksas ir lielākas – 12 miljoni eiro.

 

Šodien Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Neiroķirurģijas klīnikā veikta pirmā operācija, izmantojot jauno neironavigācijas iekārtu, kuras kopējās iegādes izmaksas ir 600 000 eiro. Iekārtas aprīkojums paver plašas iespējas neiroķirurgiem, tostarp,  ar precizitāti līdz milimetra desmitdaļai lokalizēt patoloģiskos veidojumus galvas smadzenēs un plānot vissaudzējošāko ķirurģisko pieeju.

 

Rīgas cirka ēkas fasādes nostiprināšana ir noslēgusies, taču vēl tiks veikti fasādes konservācijas darbi, lai gan plašākiem remontdarbiem nepieciešamos līdzekļus vēl lūgs valdībai, informē Rīgas cirka vadītāja Ināra Kehre. Cirka direktore arī norāda, ka tajā vairs netiks izmantoti savvaļas sugu dzīvnieki, šādu lēmumu pamatojot ar Pārtikas un veterinārā dienesta nostāju, ka Rīgas cirka ēkā nav iespējams pilnvērtīgi nodrošināt savvaļas sugu dzīvnieku fizioloģikās nepieciešamības.

 

Vācijas drošības spēki sākuši plašu pretterorisma operāciju, un kratīšanas veiktas adresēs Saksijā, Bavārijā un Berlīnē. Vācijas prese vēsta, ka varasiestādes veikušas kratīšanu dzīvokļos, kas, piemēram, Leipcigā pieder patvēruma meklētājiem. Jāatgādina, ka pagājušajā piektdienā Leipcigas policija aizturēja 29 gadus vecu sīrieti, kurš tiek turēts aizdomās par saistību ar “Islāma valsti”.

 

Latvijas sieviešu tenisa ranga līdere Anastasija Sevastova šodien izcīnīja trešo panākumu sev sekmīgajā Madrides WTA “Premier” sērijas turnīrā un nākamajā nedēļā nokļūs ļoti tuvu pasaules ranga labāko divdesmitniekam. Aizvadītajā astotdaļfināla duelī Sevastova ar rezultātu 7-5, 6-2 apspēlēja vietējo Spānijas sportisti Laru Arrvavarrenu. Sevastova pašlaik WTA rangā atrodas 22.pozīcijā un jau pašlaik ir skaidrs, ka sportiste sasniegs jaunu karjeras rekordu, tomēr, lai iekļūtu divdesmitniekā, pagaidām, visticamāk, vēl nedaudz pietrūks punktu.

 

Avots:  LETA