Tālrunis: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Veselības ministrijai noraidot Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas aicinājumu izveidot izlīgšanas komisiju, mediķi nolēmuši streikot, pārtraucot darbu līdz vienošanās panākšanai ar ministriju. Ģimenes ārsti plāno sākt streiku 3.jūlijā. Tiek norādīts, ka notikumi veselības nozarē pēdējo mēnešu laikā liecina, ka Latvijas pacientu tiesības saņemt ģimenes ārsta palīdzību un ģimenes ārstu iespējas ārstēt savus pacientus tuvākajā nākotnē tiks apdraudētas vēl vairāk nekā iepriekš.

 

Pagaidām kā prioritārs risinājums veselības aprūpes finansējuma palielināšanai tiek vērtēts sociālo iemaksu pieaugums par vienu procentpunktu, pēc tikšanās ar nacionālo apvienību sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis, paužot pārliecību, ka valdošās koalīcijas partneriem izdosies vienoties gan par veselības aprūpes finansējumu, gan arī nodokļu reformu kopumā.

 

Ministru kabineta komiteja atlikusi lēmumu par finansējuma nodrošināšanu autoceļu fondam. Satiksmes ministrijas virzītie grozījumi likumā paredz izslēgt punktu, ka autoceļu fondam paredzētos nodokļu ieņēmumus katru gadu ar valsts budžeta likumu iespējams pārdalīt citām valsts vajadzībām. Tādā veidā Satiksmes ministrija cer novērst līdzšinējo praksi, ka no aptuveni 500 miljoniem eiro, ko gadā nodokļos samaksā autoceļu lietotāji, tikai mazliet vairāk nekā 200 miljoni tiek piešķirti ceļu uzturēšanai un remontdarbiem.

 

Šogad līdz jūnijam Latvijas iedzīvotāji adoptējuši 46 bērnus, kas ir par diviem mazāk nekā pērn, bet uz ārvalstīm adoptēti 27 pretstatā 50 bērniem pagājušā gadā. Patlaban reģistrā ir ziņas vēl par 1303 bērniem, kuriem jāmeklē adoptētāji. Lielākā daļa jeb 899 bērni ir vecumā no desmit līdz 18 gadiem.

 

Maskavā pirms paredzētās protesta akcijas aizturēts tās rīkotājs – opozīcijas politiķis Aleksejs Navaļnijs. Šodien visā Krievijā notiek protesta akcijas pret korupciju, kuras rīko Navaļnijs. Daļa no akcijām notiek ar varasiestāžu atļauju, bet daļa ir nesankcionētas. Visā valstī aizturēti vairāki desmiti protestētāju, tostarp 50 cilvēki aizturēti Sanktpēterburgā un 20 Vladivostokā.

 

Puertoriko iedzīvotāji referendumā pauduši vēlmi kļūt par 51. Amerikas Savienoto Valstu štatu. Tomēr pagaidām nav skaidrs, vai salas iedzīvotāju vēlmi atbalstīs ASV parlaments. Par šīs Karību jūras baseina salas juridiskā statusa maiņu nobalsoja pārliecinošs referenduma dalībnieku vairākums.

 

Pitsburgas “Penguins” komanda otro gadu pēc kārtas izcīna Nacionālās hokeja līgas Stenlija kausu, kas izbraukumā ar 2:0 uzvarēja Nešvilas “Predators”, sērijā līdz četrām uzvarām triumfējot ar 4-2.

 

Pagājušajā nedēļā Kokneses novadā manīts lācis, atsaucoties uz kāad mednieku kluba ziņoto, informē Kokneses novada pašvaldībā. Latvijas mežos reti sastopamo dzīvnieku arī pagājušajā gadā manīja Kokneses novada teritorijā. Par lāci pagājušajā gadā ziņoja arī Jelgavas un Ķekavas novadu iedzīvotāji. Savukārt šogad maijā brūnais lācis pēc ilgiem gadiem manīts arī Lietuvā.

 

Avots:   LETA