Tālrunis: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

NATO paplašinātā klātbūtne Latvijā ir vēsturisks notikums, kas ļoti spēcīgi apliecina alianses dalībvalstu solidaritāti, šodien svinīgajā ceremonijā Ādažu bāzē par godu NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas sagaidīšanai Latvijā sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Viņš norādīja, ka Latvija kopš pievienošanās NATO 2004. gadā ir attīstījusi savas aizsardzības spējas, tomēr situācija pasaulē pēdējo gadu laikā ir kļuvusi nedrošāka, ko izraisījusi Krievijas agresīvā rīcība pret tās kaimiņvalstīm.

Igaunijas parlaments šodien ratificēja Baltijas valstu valdību līgumu, kas paredz uzbūvēt dzelzceļa savienojumu “Rail Baltica”. Trīs Baltijas valstu premjerministri janvāra beigās parakstīja līgumu par “Rail Baltica” projektu, kurā izklāstīti tā attīstības termiņi, maršruts un vairākas tehniskās detaļas. Līgums vēl jāratificē Latvijas un Lietuvas parlamentiem.

Šodien Ventspils pilsētas dome atkārtoti par pilsētas galvu ievēlēja Aivaru Lembergu. Jau ziņots, ka Ventspils domes vēlēšanās uzvarējusi Lemberga vadītā partija “Latvijai un Ventspilij”, iegūstot deviņas no kopumā 13 deputātu vietām – tikpat, cik iepriekšējā domes sasaukumā.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Rīgas reģionālā centra arodorganizācija vērsīsies Satversmes tiesā, apstrīdot nesen pieņemtos grozījumus Ārstniecības likumā, kas paredz pakāpenisku atteikšanos no pagarinātā normālā darba laika. Arodorganizācijas dalībnieki ir neizpratnē par to, kāpēc tiek izstrādātas normas, kas nevis uzlabo darbinieku dzīvi, bet gan kaitē. Turklāt arodorganizācijas dalībniekiem nav nekādas ticības, ka ar grozījumiem iecerētais piecu gadu plāns arī tiktu realizēts.

Šodien oficiāli sākušās sarunas par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības, Eiropas Komisijas delegācijas vadītājam Mišelam Barnjē Briselē uzņemot Apvienotās Karalistes “Breksita” ministru Deividu Deivisu. Deiviss pauda pārliecību, ka sarunas noritēs “pozitīvā un konstruktīvā” gaisotnē un ka to rezultātā Lielbritānijai izdosies nākotnē izvedot ar ES “stipru un īpašu sadarbību”.

Pagājušajā nedēļā ugunsgrēkā Londonas daudzstāvu ēkā “Grenfell Tower” gājuši bojā vai pazuduši un tiek uzskatīti par mirušiem 79 cilvēki, šodien paziņojusi policija. Domājams, ka 24 stāvu ēkas ātrajā nodegšanā vainojams mājas apšuvums, kas tika uzstādīts 2016.gadā, izmantojot materiālu, kas Lielbritānijā nav atļauts.

Avots: LETA