Tālrunis: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Latvijā jāveicina sadarbība starp zinātniekiem un uzņēmējiem, šodien Eiropas-Latvijas ekonomikas forumā uzsvēra Ministru prezidents Māris Kučinskis. Kučinskis norādīja, ka ilgtspējīgas un sabalansētās ekonomiskās izaugsmes noteicošais priekšnosacījums ir produktivitātes līmeņa paaugstināšana, vienlaikus atzīstot, ka, lai arī pašlaik Latvijas ekonomika ir makroekonomiski sabalansēta, tomēr tai trūkst straujākas izaugsmes stimuli.

Pēc nodokļu reformas ieviešanas Latvija būs konkurētspējīga ar pārējām Baltijas valstīm, aģentūrai LETA atzina Finanšu ministrijā. Ministrijā skaidroja, ka darbaspēka nodokļu reformas mērķis ir samazināt iedzīvotāju ienākumu nodokļa slogu un palielināt strādājošo iedzīvotāju ienākumus, nosakot zemāku iedzīvotāju ienākumu nodokļa likmi, paaugstinot neapliekamo minimumu, kā arī minimālo algu.

Latvijas lidsabiedrību “airBaltic” aviācijas industrijas tirgus izpētes un analīzes izdevums atzinis par trešo punktuālāko aviokompāniju pasaulē. Analītiķi “airBaltic” piešķīruši piecas zvaigznes raitinmgu sistēmā, jo lidsabiedrība sasniegusi punktualitātes rādītāju 90,54% apmērā lidojumiem, kas savieno Baltiju ar galamērķiem Eiropā, Tuvajos Austrumos, Krievijā un NVS valstīs. Tas nozīmē, ka vairāk nekā deviņi no 10 “airBaltic” reisiem savu galamērķi sasnieguši precīzi noteiktajā laikā.

“Simtgades loterijas” kopējais laimestu fonds būs 3,25 miljoni eiro. Savukārt tās kopējais apgrozījums būs pieci miljoni eiro, padarot “Simtgades loteriju” par līdz šim nozīmīgāko nacionālās momentloterijas projektu “Latvijas Loto” vēsturē. No divu gadu laikā gūtajiem loterijas ieņēmumiem vairāk nekā 400 000 eiro paredzēts novirzīt stipendiju atbalsta programmai spožākajiem vidējās izglītības iestāžu absolventiem.

Ieviešot referendumā atbalstītos konstitūcijas grozījumus, Turcija aizvērs durvis uz iestāšanos Eiropas Savienībā, paziņoja Eiropas Parlamenta  deputāte Kati Piri, kura ir ziņotāja Turcijas jautājumā. Eiroparlamentāriete no Nīderlandes, kura pārstāv sociālistu frakciju, pirms debatēm par bloka attiecībām ar Turciju paziņoja reportieriem, ka visu grozījumu ieviešanas gadījumā ES vajadzētu oficiāli apturēt sarunas par Turcijas iestāšanos ES.

Francijas ārlietu ministrs Žans Marks Ero trešdien paziņoja, ka Sīrijā notikušajā ķīmiskajā uzbrukumā izmantota zarīna gāze, un par to atbildīgs ir Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīms. Francijas eksperti Hān Šeihūnā savāktajos paraugos atraduši tādus pašas ķīmiskos savienojumus, kādi atrasti pēc 2013.gada 29.aprīlī Sarakebā sarīkotā ķīmiskā uzbrukuma.

Avots: LETA