Tālrunis: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Protesti Maskavā un citās Krievijas pilsētās rāda, ka opozīcijai ir protestu potenciāls, tomēr tas nav pietiekams, lai novestu pie radikālām pārmaiņām Krievijas politikā, šādu viedokli pauž Austrumeiropas politikas pētījumu centra izpilddirektors Andis Kudors. Eksperts uzskata, ka protesta potenciāls varētu pieaugt un situācija varētu saasināties tad, ja Kremlis vai kāda cita Krievijas varas institūcija līdz prezidenta vēlēšanām pieļaus kādas būtiskas kļūdas. Jāatgādina, ka vakar Krievijā vairākās pilsētās notika protesti pret korupciju valdībā, un Maskavā policija par dalību nesankcionētā mītiņā aizturējusi vairāk nekā 700 cilvēkus.
Tikmēr Eiropas Savienība šodien aicinājusi Krieviju nekavējoties atbrīvot aizturētos demonstrantus.

 

Savukārt Kremlis paziņojis, ka vakar Maskavā un citās pilsētās notikušās pretkorupcijas protesta akcijas bijusi “provokācija”, norādot, ka cilvēkus protestēt pamudinājusi Krievijas opozicionāra Alekseja Navaļnija publiskotā informācija par Krievijas premjerministra Dmitrija Medvedeva bagātībām, kas iegūtas apšaubāmā ceļā. Saskaņā ar radiostacijas “Eho Moskvi” apkopoto informāciju demonstrācijas un piketi notikuši vismaz 82 pilsētās.

 

Polijas ārlietu ministrs Vitolds Vaščikovskis paudis šaubas, vai Donalda Tuska pārvēlēšana Eiropadomes prezidenta amatā bijusi likumīga. ES dalībvalstu līderi šomēnes Briselē notikošajā samitā ievēlēja Polijas bijušo premjeru uz atkārtotu 30 mēnešu ilgu pilnvaru termiņu Eiropadomes prezidenta amatā, lai gan Polija pret to kategoriski iebilda. Vaščikovskis paziņoja, ka Tusks pārvēlēts “pseidobalsojumā”, kurā bijis jāatbild vien uz jautājumu, kurš ir pret Tuska kandidatūru, bet nav jautāts, kurš to atbalsta un kurš vēlas atturēties no balsošanas.

 

Lai pārrunātu aktuālos drošības jautājumus un gaidāmo “Brexit”, Baltijas valstu parlamentu Ārlietu un Aizsardzības komisiju vadītāji no šodienas līdz 29.martam kopīgā vizītē apmeklēs Lielbritāniju, kurā Latviju pārstāvēs Saeimas Aizsardzības komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis un Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks Kalniņš.

 

No šodienas līdz 16.maijam iedzīvotājiem būs iespēja manīt pašvaldību vēlēšanu iecirkni uz jebkuru citu iecirkni, kurā vēlētājam pieder reģistrēts nekustamais īpašums. Tāpat šodien sāks darboties Centrālās vēlēšanu komisijas pašvaldību vēlēšanu uzziņu tālrunis 67-04-9999.

 

Nekustamā īpašuma nodokļa pieaugums gadā nedrīkst pārsniegt 10%, norāda tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs. Vienlaikus Tieslietu ministrija turpinās uzturēt piedāvājumu līdz 2020. gadam “iesaldēt” kadastrālo vērtību bāzi, lai šajā laikā pilnveidotu kadastrālo vērtību noteikšanas metodiku un izstrādātu jaunu vērtību bāzi.  Tieslietu ministrs arī uzsver, ka Latvijā ir 119 pašvaldības un katra īsteno savu atlaižu politiku.

 

Avots: LETA