Tālrunis: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Centrālā vēlēšanu komisija nolēmusi izsludināt atkārtotas vēlēšanas Ķekavas novada 785.iecirknī. Lūgumu atcelt vēlēšanas izteica nacionālās apvienības deputāta kandidāte Ieva Arnte, informējot, ka Ķekavas novadā viņas pārstāvētajam sarakstam pietrūkušas piecas vēlētāju balsis, lai pārvarētu 5% barjeru un deputāta kandidātes rīcībā esot informācija, ka 785.iecirknī pie balsu skaitīšanas atrasti par sešiem biļeteniem vairāk nekā oficiāli drīkstēja būt. Iepriekš tika ziņots, ka Ķekavas novada domē no 14 kandidējušajām partijām iekļuvuši deviņi politiskie spēki.

 

Tikmēr Centrālā vēlēšanu komisija šodien nolēma neatcelt vēlēšanu rezultātus Rīgas 38 iecirkņos, ko bija lūdzis partijas “Vienotība” Rīgas domes deputāta kandidāts Valdis Gavars, kurš šodien gan atsauca nelielu daļu no iesniegumā minētā.

 

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa piemērojusi apcietinājumu maksātnespējas administratoram Naurim Durevskim. Savukārt uz tiesas zāli drošības līdzekļa izlemšanai atvests maksātnespējas procesa administrators Māris Sprūds. Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde šonedēļ aizturēja likvidējamās “Trasta komercbankas” administratoru Ilmāru Krūmu un vēl vienu maksātnespējas procesa administratoru Sprūdu. Tāpat aizturēts administrators Durevskis un finansists Jorens Raitums. Sprūda advokāts atklāj, ka klienta aizturēšana ir saistīta ar likvidējamo “Trasta komercbanku”. Tiesa patlaban lemj par drošības līdzekli Sprūdam.

 

Latvijas Banka paaugstinājusi gada vidējās inflācijas prognozi šim gadam no 2,7% līdz 2,9%, informē Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs. Tikmēr Eiropas Centrālā banka vakar samazināja eirozonas inflācijas prognozes, kad inflācija eirozonā šogad varētu būt 1,5% apmērā pretstatā iepriekš lēstajiem 1,7%.

 

Latvijas Bankas padome savukārt paaugstinājusi Latvijas iekšzemes kopprodukta izaugsmes prognozes 2017.gadam un tiek lēsts, ka šogad IKP varētu augt par 3,3%. Iepriekš centrālā banka prognozēja, ka izaugsme varētu būt 3% apmērā.

 

Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs arī norāda, ka Latvijā iecerētā un labi sāktā nodokļu reforma kļuvusi par nesakārtotā veselības sistēmas finansējuma ķīlnieci, brīdinot, ka patlaban nodokļu reforma ir nopietni apdraudēta, jo daudzas labi aizsāktās lietas ir aizvietotas ar neziņu.

 

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja šodien pēc tikšanās ar karalieni Elizabeti II paziņoja, ka saņēmusi karalienes atļauju veidot mazākuma valdību, solot valstij “sniegt noteiktību”. Terēza Meja tikās ar karalieni pēc vakar notikušajām vēlēšanām, kurās premjerministres vadītie konservatīvie zaudēja absolūto vairākumu parlamenta apakšpalātā.

 

Avots:  LETA