Tālrunis: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Pagājušajā nedēļā – no 27.februāra līdz 5.martam – no gripas Latvijā miruši vēl septiņi cilvēki, liecina Slimību profilakses un kontroles centra  gripas monitoringa dati. Līdz ar to šajā gripas sezonā slimība prasījusi 30 cilvēku dzīvību. Trīs no mirušajiem bija vakcinēti pret gripu šajā sezonā. Pagājušajā nedēļā gripas intensitāte Latvijā samazinājusies par 31,8%.

Lai atteiktos no “normālā pagarinātā darba” mediķiem, turpmākajos trīs gados būtu nepieciešami 4 miljoni eiro ik gadu, šodien Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisijā sacīja Veselības ministrijas  pārstāve Daina Mūrmane-Umbraško. Apakškomisija šodien diskutēja ar progresu, risinot situāciju, kad medicīnas darbinieki par virsstundu darbu nesaņem dubultu samaksu. Normālā pagarinātā darba regulējums kā kompromisa solis tika pieņemts krīzes laikā, un papildu līdzekļu virsstundu apmaksai nebija paredzēti.

Pievienotās vērtības nodokļa  samazināšana pārtikai no pašreizējā 21% līdz 5% pieļaujams tikai Latvijā izaudzējamiem dārzeņiem, augļiem un ogām, līdz ar to veicinot vietējās, nevis importa produkcija noietu, secināts šodien Zemkopības ministrijā notikušajā ekspertu darba grupas sanāksmē. Samazināta nodokļa likme pie nosacījuma, ka mazumtirgotāji to godprātīgi ievēros, veicinās vietējo ražotāju konkurētspēju, palielinās iedzīvotāju pirktspēju un līdz ar to – Latvijā izaudzēto dārzeņu un augļu pārdošanas apjomu. Turklāt, samazinoties dārzeņu un augļu cenām mazumtirdzniecībā, samazinātos šās preču grupas nelegālā tirdzniecība.

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputāti šodien atbalstīja priekšlikumu, kas paredz fiziskām un juridiskām personām nosacījumu prast latviešu valodu vismaz A līmeņa 1.pakāpē, ja persona vēlas iegādāties zemi Latvijā. Vienlaikus likumprojekts paredz atvieglot zemes iegādes nosacījumus vietējiem lauksaimniekiem, kā arī neļaut ārzemniekiem pirkt zemi, ja viņi pastāvīgi neuzturas Latvijā. Izmaiņas  likumā  nepieciešamas, jo Eiropas Komisija  iebildusi pret lauksaimniecības zemes tirgus regulējumu, kāds tas pašlaik ir Latvijā.

Krievijas vēstnieks Latvijā Jevgeņijs Lukjanovs šodien iepazīšanas vizītes laikā ar Zaļo un zemnieku savienības  Saeimas frakcijas priekšsēdētāju Augustu Brigmani pastāstīja gan par savu dzīves gaitu, gan dalījās redzējumā par pasaules attīstību. ZZS līderis aģentūrai LETA sacīja, ka šodien notikušās iepazīšanās tikšanās vērtējama kā “vienkārša saruna”, kuras laikā netika skarti politiski jūtīgi jautājumi, bet apspriestas “cilvēcīgas lietas”.

Centrs “Dardedze” ir izstrādājis bērnu personiskās drošības programmu – interaktīvas nodarbības bērniem vecumā no četriem līdz deviņiem gadiem.  Programmas mērķis ir veicināt bērnu spējas atpazīt iespējamos draudus attiecībās ar citiem cilvēkiem un mudināt bērnus domāt, kā pareizi rīkoties, lai mazinātu apdraudējumu sev un citiem. Nodarbību laikā bērniem ar mūzikas, rotaļu, filmiņu un lomu spēļu palīdzību tiek skaidroti dažādi personiskās drošības riski. Bērni mācās atšķirt labus un sliktus pieskārienus, labus un sliktus noslēpumus, mācās vērsties pēc palīdzības un tādējādi sevi aizsargāt.

Krievija šodien ANO Starptautiskajā tiesā  noraidīja apsūdzības “terorisma atbalstīšanā”, kārtējo reizi noliedzot, ka tā būtu iesaistīta karadarbībā Ukrainas austrumos. Prasību tiesā  Ukraina iesniedza janvāra vidū, norādot, ka vairākus gadus protestē pret Maskavas sniegto atbalstu teroristu bandām, kas valsts austrumos iesaistījušās karadarbībā ar Ukrainas armiju. Kijeva lūgusi Starptautiskajai tiesai, kas izskata konfliktus starp valstīm, uzdot Maskavai apturēt naudas, ieroču un kaujinieku plūsmu uz Ukrainas austrumiem.

Avots:LETA