Tālrunis: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Līdz ar likvidējamās “Trasta komercbankas” administratoru Ilmāru Krūmu un vēl vienu maksātnespējas procesa administratoru Māri Sprūdu Valsts policija , iespējams, aizturējusi arī administratoru Nauri Durevski un finansistu Jorenu Raitumu, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija. Durevskis ir strādājis kopā ar Sprūdu, savukārt Raituma vārds skaļāk izskanēja pēc aizturēšanas saistībā ar KNAB  sākto kriminālprocesu par iespējamu partiju nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā, kuras ietvaros tika aizturēts toreizējais Jūrmalas mērs Gatis Truksnis  un miljonārs Jūlijs Krūmiņš, kurš Raitumu dēvēja par savu finansistu.

Ministrijas papildu nākamā gada budžetā prioritārajiem pasākumiem prasa gandrīz 760 miljonus eiro,  informēja Finanšu ministrijā. Visvairāk – 271 miljons  nepieciešami Veselības ministrijai, kam seko Satiksmes ministrija ar 131 miljonu eiro, Ekonomikas ministrija un citas, izņemot Aizsardzības, ministriju. No iestādēm vislielāko finansējumu prioritārajiem uzdevumiem prasa Latvijas Radio un Latvijas Televīzija – 6,4 miljonu eiro apmērā, kam seko Sabiedrības integrācijas fonds  un prokuratūra.  Šogad vidējā gada inflācija Latvijā var sasniegt 3%,  prognozē  Ekonomikas ministrijābūs augstāka nekā 2016.gadā un var sasniegt 3%, kas būs augstāka, nekā aizvadītajā gadā, prognozē Ekonomikas ministrijā.  To galvenokārt ietekmēs pasaules naftas un pārtikas cenu svārstības, kā arī ekonomisko aktivitāšu pieaugums un atalgojuma kāpums.

Rīgas vēlēšanu komisija šodien apstiprinājusi Rīgas pašvaldību vēlēšanu rezultātus, līdz ar to vēlēšanu rezultāti apstiprināti visā Latvijā. Apstiprināti galējie rezultāti ir tādi paši kā 4.jūnijā publiskotie provizoriskie rezultāti. Rezultātus var apstrīdēt trīs darbadienas, tas ir 9., 12. un 13.jūnijā. “Saskaņa”/”Gods kalpot Rīgai” iegūst 32 deputāta vietas domē.Latvijas Reģionu apvienība  un Latvijas Attīstībai  saraksts deviņus deputātu mandātus, Jaunā Konservatīvā Partija – deviņus, nacionālā apvienība  sešus, bet “Vienotība” – četrus mandātus.

Par Saeimas deputāta Riharda Eigima  biedra statusu Latvijas Zemnieku savienībā  var lemt vietējā Daugavpils nodaļa, sacīja LZS priekšsēdētājs, ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis. Tā politiķis atbildēja uz vaicājumu, vai Eigims varēs saglabāt biedra statusu LZS pēc lēmuma pieņemšanas par koalīcijas veidošanu ar partijas “Saskaņa” pārstāvjiem Daugavpilī. Brigmanis norādīja, ka pats nerosinās kāda lēmuma pieņemšanu attiecībā uz Eigimu, skaidrojot, ka ir atšķirība starp Saeimu, kur tiek izlemti politiskie jautājumi, un pašvaldību, kur tiek lemti jautājumi par iedzīvotāju sadzīvi. Politiķis prognozē, ka Eigims no partijas netiks izslēgts.

Latvijas alus ražotāji cer, ka Valsts prezidents Raimonds Vējonis pieņems lēmumu neizsludināt grozījumus Alkoholisko dzērienu aprites likumā, kas paredz aizliegumu no nākamā gada aprīļa tirgot alu liela tilpuma plastmasas pudelēs. Nozare vērtē vairākus citus juridiskos risinājumus, ja lēmums paliks nemainīgs, tajā skaitā vēršanos Satversmes tiesā.

Lietuvas Valsts robežapsardzes dienests  šonedēļ Latvijas pierobežā, kā arī uz maģistrālajiem un reģionālajiem autoceļiem rīko operāciju, kas vērsta pret nelegālo migrāciju. Operācija sākusies trešdien un norisināsies līdz piektdienas rītam. Tās laikā izlases kārtā tiek veiktas personu un automobiļu pārbaudes, lielāko uzmanību veltot iebraucējiem Lietuvā.

Ukrainas Augstākā rada apstiprinājusi likumprojektu, kas nosaka Ukrainas ārpolitisko kursu, kurā prioritāte ir iestāšanās NATO. Likumprojekta pavadvēstulē norādīts, ka jaunais likums nodrošina iestājai aliansē nepieciešamos grozījumus Ukrainas likumos. Ukrainas prezidents Petro Porošenko ir paudis gatavību rīkot referendumu par valsts iestāšanos NATO.

Pārtikas produktu cenas pasaulē šā gada maijā piedzīvojušas pirmo kāpumu pēdējos trīs mēnešos, ņemot vērā cenu pieaugumu lielākajās pārtikas produktu grupās, paziņoja ANO Pārtikas un lauksaimniecības organizācija. Tā  prognozē, ka šogad palielināsies eļļas rapšu, rīsu un piena ražošanas apjoms. Savukārt gaļas ražošana  piedzīvo stagnāciju trešo gadu pēc kārtas, bet kviešu raža samazināsies.

Avots:LETA