Tālrunis: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Turpinoties snigšanai, vietām Latvijas centrālajos rajonos, sniega segas biezums varētu palielināties par 14 centimetriem, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra prognozes.
Snigšanas laikā redzamība brīžiem pasliktināsies līdz 200-500 metriem, ceļi būs slideni, brīdina sinoptiķi.
Arī Rīgas domes Satiksmes departaments aicina autovadītājus būt īpaši piesardzīgiem, izvēlēties atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērot drošu distanci.

Saeimas komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēdē deputāts Aldis Gobzems aicināja apsvērt medikamentu tirgošanu ārpus aptiekas, tomēr vairāki nozares profesionāļi norādīja uz dažādiem riskiem, kas saistīti ar šādas idejas realizēšanu.
Gobzems šodien rosināja arī atcelt patlaban spēkā esošos prasību aptieku kapitālsabiedrībās pusei īpašnieku un vadības būt farmaceitiem, ko arī neatbalsta jomas speciālisti.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce neizslēdz iespēju, ka, īstenojot Administratīvi teritoriālo reformu, daļu pašvaldību varētu nākties apvienot arī piespiedu kārtā.
Pūce atzina, ka reformas grafiks ir “saspringts un izaicinošs”, taču tas esot vienīgais iespējamais variants, lai sasniegtu valdības mērķi un reformu pabeigtu vēl līdz nākamajām pašvaldību vēlēšanām, kuras gaidāmas 2021.gadā.

Noziedzības novēršanas padomē vairs nestrādās Latvijas Bankas prezidents, paredz valdības atbalstītie grozījumi Noziedzības novēršanas padomes nolikumā.
Šāds lēmums pieņemts, ievērojot to, ka Latvijas Bankas pamatfunkcijās neietilpst noziedzības novēršana un apkarošana.
Padomes sastāvā toties tiks iekļauts Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta priekšnieks un varētu iekļaut arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieku. TM norādīja, ka plānotie grozījumi nolikumā nav saistīti ar Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča pašreizējo statusu pret viņu ierosinātajā kriminālprocesā.

E-veselībai līdzīgu projektu īstenošanas uzraudzībai būtu nepieciešams piesaistīt auditorfirmu vai Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju , šodien Saeimas E-pārvaldības apakškomisijas sēdē norādīja tās priekšsēdētājs Jānis Dombrava .
Viņš to akcentēja kontekstā ar e-veselības ieviešanas procesā “zaudētajiem miljoniem”.
Veselības ministrijas un Nacionālā veselības dienesta pārstāvji apakškomisijas sēdē sniedza atskaiti par e-veselības ieviešanas jautājumiem.
Pēc deputātu aicinājuma nosaukt atbildīgās personas, VM pārstāvji apliecināja, ka iesniegs apakškomisijai dienesta ziņojumu, kurā nosauktas atbildīgās amatpersonas.

Eiropas Savienībai ir jābūt gatavai noteikt papildu sankcijas pret Krieviju, ja tā turpinās pārkāpt starptautiskās tiesības, teikts šodien pieņemtajā Eiropas Parlamenta rezolūcijā.
Deputātes Sandras Kalnietes sagatavotais ziņojums par ES un Krievijas politiskajām attiecībām tika apstiprināts ar 402 balsīm, pret balsojot 163, bet 89 deputātiem atturoties.

Eiropas Parlamenta deputāti šodien apstiprināja jaunas Eiropas Savienības datu bāzes izveidi ātrākai informācijai apmaiņai par trešo valstu pilsoņu sodāmību. Jaunā datu bāze ļaus valstu varas iestādēm ātri noskaidrot, vai trešās valsts pilsonis ir notiesāts kādā citās ES valstī un apkopot informāciju par ES pilsoņiem, kam ir arī trešās valsts pilsonība. Tādējādi viņi nevarēs slēpt sodāmību, izmantojot otru pasi.

Igaunijai lielākos ārējos draudus drošībai rada Krievijas uzvedība, kas grauj starptautisko kārtību, paziņojis Igaunijas Ārējās izlūkošanas dienesta ģenerāldirektors Miks Marrans.
Šodien publiskotajā ziņojumā norādīts, ka vienīgie nopietnie draudi reģiona drošībai, tostarp pārējo Baltijas valstu eksistencei un suverenitātei, nāk no Krievijas un ietver arī potenciālus militārus draudus.
Krievija veido savu ārpolitiku, demonstrējot militāru spēku, izmantojot citu valstu atkarību no Krievijas energoresursiem, kā arī īstenojot kiberuzbrukumus un ietekmes kampaņas, kurās izmanto nepatiesu informāciju un citus instrumentus, teikts ziņojumā.

Eiropas Savienība šodien paplašinājusi tā dēvēto nodokļu patvēruma valstu sarakstu, tajā iekļaujot desmit valstis un teritorijas.
Tādējādi šajā sarakstā, kas pirmo reizi tika ieviests 2017.gada decembrī, šobrīd iekļautas 15 valstis un teritorijas.
Septiņas tiks pārceltas no tā dēvētā pelēkā saraksta, jo nav īstenojušas apsolītās reformas. Tās ir Aruba, Beliza, Bermuda, Dominika, Fidži, Omāna un Vanuatu.
Tām pievienotas arī Apvienotie Arābu Emirāti , Barbadosa un Māršala salas, kuru nodokļu politika pēdējos mēnešus kļuvusi krietni agresīvāka.
Pārējās piecas valstis un teritorijas nodokļu patvēruma sarakstā ir Amerikāņu Samoa, ASV Virdžīnu salas, Guama, Samoa, kā arī Trinidada un Tobago.

Mūsdienu lidmašīnas ir pārāk sarežģītas, lai ar tām lidotu, paziņojis ASV prezidents Donalds Tramps, komentējot vairāku pasaules valstu avioregulatoru un lidsabiedrību lēmumus pārtraukt lidojumus ar aviolaineriem “Boeing 737 MAX 8”, jo ir bažas par to drošību.
“Es to visu laiku redzu daudzos produktos. Vienmēr nevajadzīgi tiek mēģināts iet vienu soli tālāk, kad bieži vien vecais un vienkāršākais ir daudz labāks,” Tramps norādījis.
Jau ziņots, ka pēc svētdien Etiopijā notikušās lidmašīnas “Boeing 737 MAX 8” katastrofas, kurā gāja bija visi 157 tajā esošie cilvēki, virkne valstu un aviokompāniju apturējusi lidojumus ar šī modeļa lidmašīnām, bažījoties par to drošību.

Ietekmīga Lielbritānijas konservatīvo eiroskeptiķu grupa paziņojusi, ka šodien nebalsos par premjerministres Terēzas Mejas panākto “Breksita” vienošanos, jo papildus saņemtās Eiropas Savienības garantijas neapmierinot pašas valdības izvirzītos nosacījumus.
Šīs garantijas nesniedz izstāšanās mehānismu, ko Lielbritānija varētu kontrolēt.
Galvenos deputātu iebildumus pret Mejas panākto vienošanos izsauca tā dēvētais pagaidu risinājums, kura mērķis ir novērst robežkontroles atjaunošanu uz Ziemeļīrijas un Īrijas robežas pēc Apvienotās Karalistes izstāšanās no ES.

Avots:LETA