Tālrunis: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Kriminālprocesā par iespējamiem pārkāpumiem uzņēmumos “Dzimtā sēta” un “Peltes īpašumi” maksātnespējas procesos par aizdomās turētajiem atzītas sešas personas, tostarp maksātnespējas administratori, informēja Ģenerālprokuratūrā.  Piecām personām piemēroti drošības līdzekļi, kas nav saistīti ar brīvības atņemšanu. Nolūkā nodrošināt izmeklēšanas noslēpumu detalizētāku informāciju par šo procesu prokuratūra pagaidām nesniegšot.

Par e-veselības sistēmas lietošanu parakstīti 42% no nepieciešamajiem līgumiem, atklāj Nacionālajā veselības dienestā. Visaktīvāk līgumus  slēdz speciālisti un aptiekas. Dienestā skaidro, ka  e-veselībai ir daudz un dažādu priekšrocību. Ieviešot sistēmu, ārstiem būs iespējams atteikties no dokumentācijas papīra veidā, turklāt mediķi varēs izsekot pacienta ārstēšanas gaitai.

Prokuratūra pārbaudīs Rīgas domē ievēlētās bijušās KNAB priekšnieka vietnieces Jutas Strīķes  apgalvojumu, ka Drošības policijas  viņu izseko. Strīķe šodien aģentūrai LETA atgādināja, ka savulaik DP ilgstoši strādāja par operatīvo darbinieku un KNAB vadīja operatīvo darbību, tāpēc labi pārzinot novērošanas specifiku un ir absolūti pārliecināta, ka viņu izseko tieši Drošības policija. DP vakar kategoriski noraidīja Strīķes izteikumus un aicināja viņu  atturēties no nepamatotiem publiskiem izteikumiem.

Ukraina apsver iespēju nākotnē pievienoties Baltijas valstu Eiropas standarta sliežu platuma dzelzceļa līnijas “Rail Baltica” projektam, šodien Viļņā paziņoja Ukrainas infrastruktūras ministrs Volodimirs Omeljans. Lietuvas ekonomikas ministrs Mindaugs Sinkevičs pauda atbalstu Ukrainas idejai, tomēr uzsvēra, ka Baltijas valstīm pašlaik vissvarīgākais ir pabeigt plānoto dzelzceļa līniju. Viņš sacīja, ka savienojums ar Ukrainas dzelzceļa līnijām ir nākotnes projekts.

Zviedrijā krasi pieaudzis vardarbīgu islāma ekstrēmistu skaits. Vēl 2010.gadā tādu bija aptuveni 200, taču šobrīd viņu skaits mērāms jau tūkstošos, piektdien paziņojusi Zviedrijas drošības policija “Sapo”, piebilstot, ka tikai nedaudzi no tiem atzīti par spējīgiem sarīkot teroraktus.  Ekstrēmistu skaita pieaugumu  galvenokārt, skaidro ar teroristu grupējuma “Islāma valsts” propagandu.

  Latvijas sieviešu basketbola izlase Čehijas galvaspilsētā Prāgā notiekošā Eiropas čempionāta pirmajā spēlē šodien ar rezultātu 59:71  piekāpās Krievijas valstsvienībai. Nākamajās spēlēs Latvija rīt tiksies ar Melnkalni, bet pirmdien to gaida duelis pret Beļģiju.

Avots:LETA