Tālrunis: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Latvijas ekonomika turpmākajos trijos gados augs par vismaz 3% ik gadu, šodien Latvijas Darba devēju konfederācijas  sapulcē sacīja Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens . Viņš norādīja, ka par spīti neskaidrībām politiskajā vidē, Latvijas ekonomika attīstās labi. Tostarp iekšzemes kopprodukta  izaugsme ir stabila, darba algu pieaugums pērn sasniedza 5%, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, kā arī Latvijā ir iedarbināti Eiropas Savienības  fondu mehānismi.

Sākot darbu pie valsts pamatbudžeta bāzes izdevumu projekta 2018. līdz 2020.gadam, Ekonomikas ministrijas prioritātes ir nepalielināt elektroenerģijas cenas patērētājiem un turpināt mājokļu galvojumu atbalsta programmu ģimenēm ar bērniem. Tāpat EM vēlas stiprināt Konkurences padomes un enerģētikas un tautsaimniecības attīstības sektoru kapacitāti.

Līdz ar elektroniskās caurlaižu sistēmas ieviešanu, iebraucot Jūrmalā bez caurlaides, sods tiks piemērots par visām nelegālajām iebraukšanas reizēm, pauž Jūrmalas pilsētas Pašvaldības policijas priekšnieks Valdis Kivkucāns. Ikviens transportlīdzeklis, kas iebrauc pilsētā, tiks fiksēts, un tā reģistrācijas numurs salīdzināts ar datubāzi. Tā rezultātā pašvaldības policijai būs informācija par tām automašīnām, kuras iebraukušas pilsētā bez caurlaides.

Jūrmalas domes deputāti šodien noraidīja priekšlikumu atcelt motociklistiem iebraukšanas maksu pilsētā. Priekšlikums bija ar grozījumiem noteikt, ka motociklisti pilsētas teritorijā var iebraukt bez maksas.

Beļģijas policija šodien aizturējusi vīrieti, kurš centies ar automašīnu lielā ātrumā ietriekties cilvēku pūlī iepirkšanās rajonā ostas pilsētā Antverpenē, pavēstīja pilsētas policijas priekšnieks. Pēc viņa teiktā, uzbrucējs ir Ziemeļāfrikas izcelsmes. Tikmēr prokuratūra paziņojusi, ka aizturētais ir Francijas pilsonis un viņa automašīnā atrasta šautene un aukstie ieroči.

Lielbritānijas policija šodien atklājusi Londonas terorista identitāti – tas ir 52 gadus vecais Halids Masuds, kurš dzimis Kentā Anglijas dienvidaustrumos. Kā teikts Londonas policijas paziņojumā, Masuds bijis pazīstams ar “vairākiem vārdiem” un dzīvojis Rietummidlendas grāfistē, kas ietver arī Birmingemas pilsētu, kur trešdienas vakarā policija veica kratīšanu.

Eiropas Savienība  pieprasījusi paskaidrojumus Turcijas sūtnim par prezidenta Redžepa Tajipa Erdoana izteikumiem, kuros saklausāmi draudi ES pilsoņiem. Turcijas prezidents trešdien Ankarā izteicās, ka Eiropas pilsoņi nespēs droši staigāt apkārt, ja vien ES nemainīs savu nostāju pret Turciju. ES un Turcijas attiecības ir saasinājušās kopš vairākas ES valstis aizliedza Turcijas amatpersonām uzstāties mītiņos, kuros vietējie turki tiek aicināti Turcijā gaidāmajā referendumā balsot par prezidenta pilnvaru paplašināšanu.

Avots:LETA