Tālrunis: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Konceptuāls atbalsts no koalīcijas partneriem nodokļu reformai ir, šodien pēc valdošās koalīcijas sanāksmes sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis. Premjers uzsvēra, ka diskusijas turpināsies, bet partneri ar šo jautājumu virzīsies uz priekšu. Arī finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola  prognozēja partneru atbalstu nodokļu reformas pamatnostādnēm valdībā. Kučinskis šonedēļ vēl tiksies ar nacionālo apvienību , bet nākamnedēļ – ar “Vienotību”, lai diskutētu par reformu. Savukārt valdība par šo jautājumu lems 3.maijā.

Vizītes laikā ASV Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei  plānota tikšanās ar ASV Kongresa Pārstāvju palātas spīkeru Polu Raienu. Mūrniece līdz 30.aprīlim darba vizītē uzturas ASV, kur ar tās amatpersonām plānots apspriest Latvijas un ASV sadarbību un aktuālos starptautiskos jautājumus, tostarp drošību un aizsardzību. Saeimas priekšsēdētāja arī teiks galveno uzrunu Amerikas Baltiešu brīvības līgas ikgadējā svinīgajā pasākumā.

Pagarināta normālā darba laika samazināšanai par 20 stundām no šī gada 1.jūlija līdz 31.decembrim nepieciešami apmēram 2,5 miljoni eiro, šodien Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēdē teica Veselības ministrijas  parlamentārais sekretārs Jānis Trupovnieks. Deputāte Aija Barča norādīja, ka  nepieciešamo finansējumu varētu iegūt  no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem un viņasprāt,to  iespējams panākt.

Saeimas darba grupa Valsts prezidenta pilnvaru iespējamai paplašināšanai un ievēlēšanas kārtības izvērtēšanai šodien noslēdza divu gadu darbu, apstiprinot atzinumu, kurā piedāvāts apsvērt Valsts prezidenta ievēlēšanas procedūras maiņu. Viens no diviem piedāvātajiem variantiem paredz, ka Valsts prezidentu ievēl tauta, savukārt otrs paredzētu, ka valsts augstāko amatpersonu ievēlētu elektoru kolēģija, kuras sastāvā būtu Saeimas deputāti un pašvaldību pārstāvji.

Modernie un daudzfunkcionālie ASV armijas iznīcinātāji “F-35 Lightning II”  pēcpusdienā nolaidušies Emari gaisa spēku bāzē Igaunijas ziemeļrietumos. Divi ASV iznīcinātāji “F-35” Igaunijā ieradās no Lielbritānijas. Plānots, ka lidmašīnas Eiropā uzturēsies vairākas nedēļas un piedalīsies kopīgos mācību lidojumos ar citām ASV un NATO gaisa spēku lidmašīnām. Emari nolaidās arī degvielas uzpildes lidmašīna “KC-135”. ASV Gaisa spēki apsver iznīcinātāju “F-35A” pastāvīgu izvietošanu Eiropā no 2020.gada.

Avots:LETA