Valsts prezidents Raimonds Vējonis izsludinās Veselības aprūpes finansēšanas likumu, norādīja Valsts prezidenta kancelejā. Veselības aprūpes finansēšanas likums paredz mainīt veselības aprūpes finansēšanas sistēmu un ieviest valsts obligāto veselības apdrošināšanu.
Samazinātās pievienotās vērtības nodokļa likmes dēļ 55% Latvijas iedzīvotāju plāno nākamgad biežāk iegādāties Latvijai raksturīgos svaigos augļus, ogas un dārzeņus, liecina “Rimi Latvia” aptauja. Tikmēr teju trešdaļai aptaujāto pagaidām nav skaidras atbildes, savukārt 18% domā, ka viņu paradumi tā dēļ nemainīsies.
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam nav nepieciešamas radikālas pārmaiņas, bet jārod jauni attīstības izaicinājumi, uzskata dienesta jaunā direktore Liene Cipule. Dienesta, kā arī mediķu līdzšinējo darbu Cipule vērtē kā ļoti labu, turklāt to apliecinot fakts, ka Latvijas iedzīvotāji uzticas dienestam un lūdz pēc palīdzības. Viņa, sākot darbu, vispirms plāno pievērsties personāla nodrošinājuma jautājumam un nepamatotajiem izsaukumiem, kuri veido lielu daļu no kopējo izsaukumu skaita.
Latvijas banku sektors 11 mēnešos nopelnījis 237 miljonus eiro, kas ir par 46% mazāk nekā pērn šajā laika periodā, informēja Finanšu un kapitāla tirgus komisijā. 11 mēnešos ar peļņu darbojās 11 Latvijas bankas un četras (no kopumā piecām) ārvalstu banku filiāles, kuru tirgus daļa kopējos banku sektora aktīvos ir apmēram 93%.
Uz “2017.gada vārda” titulu pretendē vārdi “trampisms”, “bikiņš”, un “vizītvietne”. Ar vārdu “bikiņš” daži iedzīvotāji mēdzot aizvietot vārdu “bikini”, bet ar “vizītvietni” – sociālā tīkla “profilu”. “Gada nevārda” pretendenti lielākoties saistīti ar daudzajiem anglismiem, piemēram, “kapkūka”, “patronēt”, “raritāte”, “remigranti” un “ābolu koks”, kā arī rusismiem – “dienas garumā”, “pamainīt”, “[lai radio] labi klausās”. Šī gada “spārnotā teiciena” kategorijā kandidatūrai izvirzīti izteikumi “sarunu festivāls “Rīdzene””, “Latvijā top elfu vienība cīņai ar Krievijas interneta troļļiem”, “džipu sociāldemokrātija” un citi.
47% Latvijas iedzīvotāju paredz, ka nākamais gads viņiem personīgi būs labāks nekā 2017.gads, liecina SKDS aptauja. Prognozējot savu personīgo nākotni, šogad decembrī vērojams vēsturiski vismazākais pesimistu īpatsvars (4%), kopš tika uzsāktie regulārie gada beigu noskaņojumu mērījumi. Vēsturiski vispesimistiskākās personīgas nākotnes prognozes Latvijas iedzīvotāji sniedza 2008.gada nogalē, kad tikai 18% iedzīvotāju paredzēja, ka nākamais gads viņiem personīgi būs labāks par aizejošo.
Ņujorkiešiem ceturtdien dota iespēja Taimskvērā atbrīvoties no aizvadītā gada negācijām, saplēšot vēstules, fotogrāfijas un citas rakstiskas vai vizuālas liecības par nepatīkamajiem notikumiem 2017.gadā un sametot to visu speciāli šim nolūkam sagādātā kravas mašīnā. Taimskvērā šāds “atbrīvošanās” pasākums notiek jau 11.gadu pēc kārtas un kļuvis par ņujorkiešu tradīciju. Pasākuma izcelsme saistāma ar latīņamerikāņu tradīciju, saskaņā ar kuru, sagaidot Jauno gadu, priekšmeti, kas simbolizē sliktas atmiņas no aizvadītā gada, tiek sabāzti lellēs, kas pēc tam tiek sadedzinātas.
Titulu “Eiropas cilvēks Latvijā” šogad ieguvusi tenisiste Aļona Ostapenko, šovakar svinīgā ceremonijā paziņoja nevalstiskās organizācijas “Eiropas kustība Latvijā” pārstāvji. Balsotāji laureāti bija raksturojuši kā personu, kura ļauj Latvijas karogam plīvot par godu uzvarai Eiropā un pasaulē, ar smagu darbu sasniedz uzvaras, kā arī norādījuši, ka darbs un sportistes atdeve iedvesmo un saliedē sabiedrību.
Avots:LETA