Tālrunis: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Valsts robežsardze gatavojas jau no aprīļa sākt visu Eiropas Savienības pilsoņu pastiprinātas pārbaudes uz Šengenas zonas ārējās robežas, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts robežsardzes priekšnieks Normunds Garbars. Garbars gan pauda satraukumu par robežsargu nepietiekamo kapacitāti, lai ātri spētu pārbaudīt ceļotājus, taču viņš solīja, ka robežsardze darīšot maksimālo, lai šis process noritētu raiti un ceļotāji pēc iespējas mazāk pavadītu laiku pie robežsarga.

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija šodien konceptuāli atbalstīja priekšlikumu, paredzot, ka jaunām automašīnām tehniskā apskate pirmos četrus gadus būs jāveic reizi divos gados. Satiksmes ministrija un CSDD sadarbībā ar ekspertiem izvērtēja iespējamās izmaiņas tehnisko apskašu periodiskumā, lai tās minimāli ietekmētu satiksmes drošību, kas Latvijā katru gadu uzlabojas, bet salīdzinoši ar Eiropas Savienību joprojām nav pietiekama.

NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs aicinājis alianses dalībvalstis iesaistīt vairāk sieviešu to bruņotajos spēkos, kā arī drošības un aizsardzības politikas veidošanas amatos. “NATO kļūs par labāku aliansi,” viņš uzsvēra intervijā šodien – Starptautiskajā sieviešu dienā. Lai arī 40% no NATO personāla ir sievietes, Stoltenbergs tomēr nav apmierināts ar sieviešu skaitu vadības un operāciju pozīcijās.

Islande kļūs par pirmo valsti pasaulē, kas darba devējiem noteiks par pienākumu pierādīt, ka atalgojums visiem darbiniekiem ir vienlīdzīgs neatkarīgi no viņu dzimuma, etniskās piederības, pilsonības vai seksuālās orientācijas, šodien paziņoja Islandes valdība. 330 tūkstošu cilvēku apdzīvotā valsts līdz 2022.gadam vēlas izskaust darba samaksas nevienlīdzību dažādu dzimumu pārstāvjiem.

Eiropas Komisija gatavojas nopietnām sarunām ar Ungāriju par tās plānu aizturēt visus patvēruma meklētājus. Eiropas Komisija  plāno tuvākajās nedēļās uz Budapeštu nosūtīt Eiropas Savienības migrācijas, iekšlietu un pilsonības komisāru. Jau vēstīts, ka Ungārijas parlaments vakar pieņēma likuma grozījumus, kas paredz automātisku pilnīgi visu patvēruma meklētāju aizturēšanu.

Avots: LETA