Tālrunis: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Nedēļas laikā jāpanāk vienošanās par priekšlikumu sašaurināt pašvaldību tiesības iesaistīties komercdarbībā, šodien pēc Ministru kabineta sēdes atzina premjerministrs Māris Kučinskis. Viņš stāstīja, ka valdība šodien grozījumus Konkurences likumā skatīja divās daļās un atbalstīja sadaļu, kas attiecas uz direktīvas par Eiropas Savienības konkurences tiesību pārkāpumiem ieviešanu nacionālajā likumdošanā. Turpretī sadaļa par to, kas paredz sašaurināt pašvaldību tiesības iesaistīties komercdarbībā, šodien vēl netika skatīta.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis, šodien, Rīgas pilī, tiekoties ar Jauniešu Saeimas prezidiju, aicināja jauniešus aktīvi īstenot savas idejas un projektus, kādā veidā atzīmēt Latvijas simtgadi. Tikšanās laikā tika pārrunāti veidi, kā stiprināt patriotismu un valstisko piederību jauniešos, iesaistot viņus Latvijas valsts simtgades svinību pasākumu organizēšanā savās skolās, pilsētās un novados.

Administratīvā rajona tiesa šodien līdz 8.jūnijam atlika biedrības “Latvijas zeme, daba, tauta” prasības izskatīšanu pret Ministru kabinetu, kurā aicināts koriģēt valdības lēmumu par projekta “Rail Baltica” dzelzceļa trases novietojumu Latvijā.

Latvijas un Lietuvas tiesībsargāšanas iestāžu darbinieki veikuši kratīšanas divos abu valstu būvniecības uzņēmumos. Tiesībsargāšanas iestādēm ir aizdomas, ka šie uzņēmumi iepriekš vienojušies par publisko iepirkumu dalības noteikumiem, un, darbojoties grupā, savu uzņēmumu interesēs ieguvuši lielas vērtības īpašuma tiesības – parakstījuši vairāk nekā trīs miljonus eiro dārgāku līgumu.

Vairākas kiberdrošības izpētes firmas hakerus, kas stāv aiz “masīvā un koordinētā” uzbrukuma Francijas jaunievēlētā prezidenta Emanuela Makrona štābam, saista ar grupējumu, kuram ir sakari ar Krieviju un kas tiek vainots par uzbrukumiem Demokrātu partijai īsi pirms ASV prezidenta vēlēšanām.

Avots: LETA