Tālrunis: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Šodien Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Neiroķirurģijas klīnikā veikta pirmā operācija, izmantojot jauno neironavigācijas iekārtu, kuras iegādes izmaksas ir 600 000 eiro. Iekārtas aprīkojums paver plašas iespējas neiroķirurgiem, tostarp,  ar precizitāti līdz milimetra desmitdaļai lokalizēt patoloģiskos veidojumus galvas smadzenēs un plānot vissaudzējošāko ķirurģisko pieeju.

 

Šonedēļ Satversmes aizsardzības biroja direktora Jāņa Maizīša īrētajā dzīvoklī Rīgā notikusi ielaušanās un zagļi nozaguši datoru, kurā gan neesot bijusi klasificēta informācija. Par notikušo informēta Valsts policija, kas veic izmeklēšanu. Konkrētas versijas par notikušo Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis atturas minēt, norādot, ka šādā gadījumā nevarot izvirzīt vienu versiju.

 

Arī Maizīša priekštecis – Jānis Kažociņš 2014.gadā cieta noziegumā, kad jau aptuveni pusgadu bija pametis SAB direktora amatu. Tobrīd Rīgas centrā 22.janvārī Kažociņam uzbruka vairāki vīrieši, nodarot vieglas traumas. Vēlāk aizdomās par noziegumu tika aizturēti trši vīrieši. Vienam no viņiem inkriminēja nozieguma organizēšanu, bet abiem pārējiem – izpildīšanu. Pēc uzbrukuma policija paziņoja, ka par notikušo sākts kriminālprocess par huligānismu personu grupā, taču vēlāk tika inkriminēts mēģinājums nodarīt smagus miesas bojājumus. Kažociņš patlaban ir Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa nacionālās drošības padomnieks un Nacionālās drošības padomes sekretārs.

 

Rīgas cirka ēkas fasādes nostiprināšana ir noslēgusies, taču vēl tiks veikti fasādes konservācijas darbi, lai gan plašākiem remontdarbiem nepieciešamos līdzekļus vēl lūgs valdībai, informē Rīgas cirka vadītāja Ināra Kehre. Cirka direktore arī norāda, ka tajā vairs netiks izmantoti savvaļas sugu dzīvnieki, šādu lēmumu pamatojot ar Pārtikas un veterinārā dienesta nostāju, ka Rīgas cirka ēkā nav iespējams pilnvērtīgi nodrošināt savvaļas sugu dzīvnieku fizioloģikās nepieciešamības.

 

Latvijas sieviešu tenisa ranga līdere Anastasija Sevastova šodien izcīnīja trešo panākumu sev sekmīgajā Madrides WTA “Premier” sērijas turnīrā un nākamajā nedēļā nokļūs ļoti tuvu pasaules ranga labāko divdesmitniekam. Aizvadītajā astotdaļfināla duelī Sevastova ar rezultātu 7-5, 6-2 apspēlēja vietējo Spānijas sportisti Laru Arrvavarrenu. Sevastova pašlaik WTA rangā atrodas 22.pozīcijā un jau pašlaik ir skaidrs, ka sportiste sasniegs jaunu karjeras rekordu, tomēr, lai iekļūtu divdesmitniekā, pagaidām, visticamāk, vēl nedaudz pietrūks punktu.

 

Avots:  LETA