Tālrunis: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Drošības policija šodien veic kratīšanu Valsts ieņēmumu dienesta Finanšu policijas darbinieces Kristīnes Bogdanovas darba vietā, saistībā ar kriminālprocesu, kas sākts par valsts noslēpuma izpaušanu. Izmeklēšanas interesēs Drošības policija no plašākiem komentāriem patlaban atturas. Savukārt laikraksts “Diena”vēsta, ka tās rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka Kristīne Bogdanova un viņas vīrs – Finanšu izlūkošanas daļas priekšnieks Maksims Bogdanovs – ir aizturēti.

 

Pēdējos gados Drošības policijan sākusi piecas lietas par apzinātu valsts noslēpuma izpaušanu, bet pērn par valsts noslēpuma apzinātu izpaušanu sākts viens kriminālprocess, bet 2015.gadā divas lietas. 2014.gadā par šādu noziegumu nav ierosinātu lietu, savukārt 2013.gadā sākti divi kriminālprocesi. Saskaņā ar likumu šis tiek definēts kā smags noziegums.

 

Latvijas Ģimenes ārstu asociācija, kas apvieno lielāko daļu jeb 1160 ģimenes ārstu Latvijā, pieteikusi streiku no šā gada 3.jūlija, kas nozīmē, ka ģimenes ārsti pārtrauks sniegt valsts apmaksātos veselības pakalpojumus, izņemot akūto neatliekamo palīdzību. Šādu soli nolemts spert pēc tam, kad Veselības ministrija noraidīja aicinājumu veidot izlīgšanas komisiju.

 

Maijā reģistrētā bezdarba līmenis Latvijā samazinājies par 0,4 procentpunktiem – līdz 7,4%, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras informācija. Zemākais reģistrētā bezdarba līmenis martā bija Rīgas reģionā – 4,7%, bet augstākais Latgales reģionā – 17,1%.

 

Centrālā vēlēšanu komisija nolēma noraidīt vairāku partiju un partiju apvienību lūgumu atzīt pašvaldību vēlēšanas Rēzeknē par spēkā neesošām. Sūdzībā tika norādīts, ka, piemēram, atsevišķos iecirkņos novērotājiem nav bijis iespējas iepazīties ar urnas glabāšanas vietu balsošanas starplaikā, tāpat bijušas ziņas par balsu pirkšanu.

 

Valsts policijai pēc aptuveni pusotra gada ilga darba ir izdevies noslēgt līgumu par jaunu pārvietojamo fotoradaru iegādi, līdz ar to mērierīces konkursa uzvarētājs apņēmies piegādāt 60 dienu laikā. Līguma summa ir 800 000 eiro ar pievienotās vērtības nodokli. Šobrīd uz Latvijas ceļiem darbojas 40 stacionārie fotoradari un šogad būs pieslēgti vēl 20 fotoradari, savukārt 2018.gadā – vēl 40.

 

9.jūlijā Rīgā, Grīziņkalnā – “Ghetto Games” parkā notiks lielākais Baltijas valstu bundzinieku pasākums – Baltijas bundzinieku samits, kas vienkopus pulcēs ap 300 bundzinieku, solot klātesošos pārsteigt ar sinhroni izpildītiem skaņdarbiem.

 

Avots:   LETA