Tālrunis: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Lai pārrunātu aktuālos drošības jautājumus un gaidāmo “Brexit”, Baltijas valstu parlamentu Ārlietu komisiju un Aizsardzības komisiju vadītāji no 27.marta līdz 29.martam kopīgā vizītē apmeklēs Lielbritāniju. Latviju vizītē pārstāvēs Saeimas Aizsardzības komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis  un Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks Kalniņš.

Latvija šobrīd ir iesaistīta nopietnā informatīvā kara situācijā, kur jebkas, ko Latvija dara savas drošības garantēšanai un neatkarības aizstāvēšanai tiek nemitīgi pakļauts dažāda veida informatīviem uzbrukumiem, sarunā ar aģentūru LETA sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. Uzbrukumu mērķauditorijas varētu būt gan Latvijas sabiedrība, gan arī Kanādas sabiedrība, ar nolūku mazināt Kanādas vēlmi pildīt savas NATO sabiedroto saistības.

Prokuratūra pie kriminālatbildības saukusi valsts akciju sabiedrības “Latvijas dzelzceļš” darbinieku par spiegošanu, pārfilmējot materiālus no uzņēmuma videonovērošanas sistēmām un nosūtot tos Krievijā esošai kontaktpersonai, informēja prokuratūrā. Apsūdzētajai personai piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Deklarācija, ko paredzēts parakstīt Romā rītdien gaidāmajā Eiropas Savienības samitā, ir pieņemama visām bloka dalībvalstīm, paziņojusi Polijas premjerministre Beāta Šidlo. Vēl dienu iepriekš Šidlo brīdināja, ka Polija varētu neparakstīt samita deklarāciju, “ja nebūs vienprātības” un tajā nebūs iekļautas būtiskas lietas.

Karjerā deviņās olimpiskajās spēlēs startējušais un divas olimpiskās godalgas ieguvušais šāvējs Afanasijs Kuzmins šodien Rīgā saņēma Starptautiskās Olimpiskās komitejas prezidenta Tomasa Baha apbalvojumu, pavēstīja Latvijas Olimpiskā komiteja.  SOK prezidents apsveikuma vēstulē ar prieku paziņoja par Olimpiskā ordeņa padomes lēmumu apbalvot Kuzminu ar SOK Prezidenta trofeju par viņa neatsveramo ieguldījumu olimpiskajā kustībā. Tāpat SOK prezidents apsveica sporta leģendu Kuzminu 70 gadu jubilejā.

Latvijā pāreja uz vasaras laiku notiks svētdien, 26. martā, plkst.03.00 (naktī no sestdienas uz svētdienu), pulksteņa rādītājus pagriežot vienu stundu uz priekšu, informē Ekonomikas ministrijā. Pāreja atpakaļ no vasaras laika atkal notiks šā gada 29. oktobrī.

Avots: LETA