Tālrunis: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Pagājušā gada nogalē ārvalstu specdienesti vērsuši apjomīgu kiberuzbrukumu pret vairākiem adresātiem Latvijas valsts institūcijās. Satversmes aizsardzības biroja pagājušā gada darbības pārskata publiskajā daļā teikts, ka ārpus NATO un ES esošo valstu specdienestu, bruņoto spēku kibervienību, kā arī valstu vadītu haktīvistu darbība Rietumvalstīm rada vienu no visstraujāk augošajiem drošības apdraudējumiem.

Ziemeļvalstis un Baltijas valstis uzsāks sadarbību 5G tīklu attīstībā, to izstrādes gaitā veicot kopīgus pētījumus un pārbaudes. Plānots veicināt 5G tīklu agrīnu izvietošanu reģionu lielākajās pilsētās un galvenajās transporta infrastruktūrās, kā arī enerģijas, veselības aprūpes, lauksaimniecības, rūpniecības, viedo pilsētu un sabiedrības drošības veicināšanas sektoros.

Konkurences padomes  atļauja uzņēmumam SIA “Maxima Latvija” atvērt veikalu tirdzniecības centrā “Domina Shopping” ir konkurences kropļošana, tāpēc SIA “Rimi Latvia” šo lēmumu pārsūdzēs. “Rimi Latvia” paziņojumā teikts, ka Konkurences padomes   lēmums iepriekš aizliegt “Rimi”, bet atļaut “Maxima” veikala atvēršanu tirdzniecības centrā “Domina Shopping” esot tik absurds, ka raisa bažas par neiedziļināšanos vai neizprotamu ieinteresētību tirgus pārdalē.

Saziņas lietotnē “WhatsApp” tiek izplatīta krāpnieciska ziņa, kas aicina lietotājus verificēt savu profilu, pretējā gadījumā turpmāk saziņa šajā lietotnē tiem būs par maksu. Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija “Cert.lv” savā “Twitter” kontā norāda, ka šī ir jauna krāpšana “WhatsApp” vārdā, un aicina lietotnes lietotājus “neuzķerties”.

Pirmais jaunais zemās grīdas tramvajs uz Imantu sāks kursēt maija beigās, aģentūrai LETA pastāstīja pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” pārstāvis Viktors Zaķis. Viņš informēja, ka pirmais tramvajs ir piegādāts, bet, pirms tas sāk kursēt, tas jāsagatavo un jāveic testa braucieni. Pārējos 19 tramvajus piegādās līdz šī gada beigām.

Sociālajos tīklos parādījušies video un fotomateriāli, kuros redzamas jaunās satiksmes uzraudzībai paredzētās netrafaretās policijas automašīnas. Sociālajā tīklā “Facebook” ievietotajos materiālos redzami “Subaru Forester” apvidus automobiļi un “Škoda Superb” spēkrati, kas aprīkoti ar gaismas signāliem. Valsts policijas preses pārstāve Ance Rozīte “Facebook” ievietos materiālus nekomentēja, taču apstiprināja, ka 2.maijā medijiem tiks prezentētas jaunās automašīnas.

Saistībā ar motosezonas atklāšanas pasākumiem no 28.aprīļa plkst.22 līdz 29.aprīļa plkst.22 slēgs 11.novembra krastmalu. 11.novembra krastmala satiksmei tiks slēgta posmā no Akmens tilta līdz Muitas ielai. Transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana šajā ielas posmā būs liegta jau no 28.aprīļa plkst.20.

Avots: LETA