Tālrunis: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Šobrīd augstākais ūdens līmenis ir Daugavā, un arī tuvākajās dienās tas varētu pārsniegt bīstamo applūšanas robežu, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.
Tikmēr Ventā un Gaujā būtiski plūdi netiek gaidīti, bet Lielupē ūdens līmeņa kāpšanu novēroja jau pagājušajā nedēļā. Aktuālākā situācija šobrīd ir Daugavpilī, kur ūdens līmenis paaugstinājies par 2,7 metriem, tomēr šodien tas jau ir par metru pazeminājies.

 

Valdības koalīcijas padome šodien tomēr vienojās neiekļaut rītdienas Ministru kabineta sēdes darba kārtībā jautājumu par Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas  likvidāciju, jo nepieciešams  rast atbildes uz vairākiem ar augstskolas likvidāciju saistītiem jautājumiem.
Jautājumu par akadēmijas likvidēšanu valdības vadītājam bija lūdzis atlikt arī tiesībsargs Juris Jansons.

 

Administratīvā rajona tiesa apmierina bijušā Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja Operatīvo izstrāžu nodaļas priekšnieka Jura Juraša pieteikumu atzīt par spēkā neesošu rīkojumu atbrīvot viņu no amata KNAB. Tiesā atzīts, ka birojs formāli likvidējis lietas pieteicēja amatu un veicis formālu amata izvērtējumu, kas nepārprotami bijis vērsts uz tā brīža Operatīvo izstrāžu nodaļas vadītāja atbrīvošanu no amata.

 

Nākamais Latvijas vēstnieks Krievijā varētu būt līdzšinējais Latvijas vēstnieks NATO, tagad Ārlietu ministrijas ģenerālinspektors Māris Riekstiņš, tomēr oficiāli šī informācija Ārlietu ministrijā netiek komentēta. Arī Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa Preses dienestā nekomentē, vai tuvākajā laikā būtu plānota jaunā Latvijas vēstnieka Krievijā akreditācija.
Piebilstams, ka šonedēļ valasts prezidents ir atvaļinājumā.

 

Rīgas apgabaltiesa uz nenoteiktu laiku atliek krimināllietas skatīšanu pret trolejbusa vadītāju par sievietes un bērna sabraukšanu 2014.gada maija beigās Rīgā, Aleksandra Čaka ielā. Apsūdzētās sievietes aizstāvis šodien tiesā pieteica lūgumu noteikt ekspertīzes veikšanu, ko tiesa apmierināja. Līdz ar to nākamās tiesas sēdes datumu varēs nozīmēt tikai pēc ekspertīzes veikšanas.
Jāatgādina, ka pagājušā gada beigās Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa apsūdzētajai piesprieda brīvības atņemšanu uz pieciem gadiem. Spriedums tika pārsūdzēts.

 

Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs nav aizliedzis nevienu no 16.martā Rīgas centrā iecerētajiem pasākumiem, vienlaikus norādot, ka daļai pasākumu ir noteikti ierobežojumi, kas attiecas uz pasākumu norises vietām.

 

Avots: LETA