Tālrunis: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Plašais paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks Jūrmalā izcēlies nelegālā atkritumu uzglabāšanas vietā, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas rīta  raidījumā pavēstīja Valsts vides dienesta  ģenerāldirektore Inga Koļegova. Viņa skaidroja, ka tagad dienests lems par sankcijām, kādas uzņēmumam piemērot, kā arī izvērtēs nepieciešamību vērsties tiesībsargājošajās iestādēs ar lūgumu sākt kriminālprocesu.  Koļegova atzina, ka pēc atkritumu degšanas gaisa kvalitāte ir pasliktinājusies, gaisā ir liels putekļu daudzums. Tomēr  laika apstākļi videi bijuši labvēlīgi – dūmi cēlušies augšup, kur vējš tos ātri izkliedējis. Šodien VVD apzinās iespējas paņemt paraugus, lai objektīvi novērtētu gaisa kvalitāti pēc ugunsgrēka.

Ādažu bāzē šodien notiks svinīgā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija, kurā piedalīsies arī Latvijas augstākās amatpersonas un diplomātiskā korpusa pārstāvji.  Lai piedalītos  sagaidīšanas ceremonijā, Latviju šodien apmeklēs NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs. Viesim Rīgas pilī plānota tikšanās ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni, vēlāk ar premjerministru Māri Kučinski ,  aizsardzības ministru Raimondu Bergmani , Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci .

Šodien uz jaunievēlēto domju sēdēm tiksies astoņu pašvaldību deputāti, lai ievēlētu jaunos pašvaldību vadītājus.

Centrālā vēlēšanu komisija  šodien skatīs aicinājumu atcelt 8.jūnijā apstiprinātos Rīgas domes vēlēšanu rezultātus. Aicinājumu iesniedzis galvaspilsētas vēlēšanu kandidāts no nacionālās apvienības  saraksta.

 Tiesa  skatīs lietu par Centrālās vēlēšanu komisijas  lēmuma atcelšanu, ar ko iestāde nolēma izsludināt atkārtotu balsošanu Ķekavas novada 785.iecirknī. Lēmums par jaunu vēlēšanu izsludināšanu tika pieņemts, jo balsošanas kastē tika atrasts par sešām derīgām vēlēšanu aploksnēm vairāk, nekā iecirknī nobalsojušo iedzīvotāju, un tas ir pietiekami, lai ietekmētu rezultātus.

Igaunijas parlaments šodien lems par iespēju ratificēt Baltijas valstu valdību līgumu, kas paredz izveidot dzelzceļa savienojumu “Rail Baltica”. Līgums tika parakstīts šā gada 31.janvārī. Tas jāratificē visu trīs Baltijas valstu parlamentos. Plānots, ka pa jauno dzelzceļa līniju pasažieru vilcienu ātrums varēs sasniegt 240 kilometru stundā, bet kravas vilcienu – 120 kilometru. Jaunākie dati liecina, ka “Rail Baltica” izmaksas sasniegs 5,8 miljardus eiro.

 Francijā vakar notikušajā parlamenta vēlēšanu otrajā kārtā prezidenta Emanuela Makrona izveidotā partija “Uz priekšu, Republika!”  un tās partnere Demokrātiskā kustība  izcīnījusi absolūto vairākumu, noskaidrots pēc gandrīz visu balsu saskaitīšanas. Vēlētāju aktivitāte otrajā kārtā bijusi zema. Aplēsts, ka nobalsojuši tikai 44% balsstiesīgo.

 Lielbritānija šodien sāk oficiālas sarunas par izstāšanos no Eiropas Savienības. Paredzēts izveidots darba grupas, kas koncentrēsies uz trīs galvenajām jomām – ES pilsoņu turpmāko statusu Lielbritānijā un britu statusu ES, “Breksita rēķinu”, kā arī Ziemeļīrijas un Īrijas robežas nākotni.

 Tuvākajās dienās Latvijā  gaisa temperatūra pazemināsies un brīžiem līs, tomēr Jāņu nakts valsts lielākajā daļā varētu paiet bez nokrišņiem, prognozē sinoptiķi. Līgo dienā un Jāņu dienā gaisa temperatūra būs ap  +15..+20 grādiem, savukārt Jāņu naktī tā pazemināsies līdz +7..+12 grādiem.  Balstoties uz pašreiz pieejamo informāciju, svētku naktī neliels īslaicīgs lietus gaidāms vien atsevišķās vietās, savukārt Jāņu dienā līs jau teritorijas lielākajā daļā, norāda Latvijas  meteoroloģijas centrs.

Avots:LETA