Tālrunis: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Vietējo un grants ceļu sakārtošanai ik gadu nepieciešami 130 miljoni eiro, taču pašreizējais finansējums ir vien 10 miljoni eiro, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja  “Latvijas Valsts ceļi”  valdes priekšsēdētājs Jānis Lange. Viņš negribēja piekrist apgalvojumam, ka šajā pavasarī grants ceļu stāvoklis būtu kritiskāks nekā citus gadus. Taču šajā ziemas sezonā grants ceļiem pamatīgi kaitējuši laikapstākļi.  Latvijā grants ceļu kopējais garums ir aptuveni 11 tūkstoši kilometru un  atvēlētie 10 miljoni eiro  ir apmēram astoņas reizes mazāks nekā nepieciešams.

Autoceļu sakārtošanai varētu novirzīt pensiju fondu naudu, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” teica satiksmes ministrs Ulis Augulis .Viņš atzina, ka tas būtu viens no risinājumiem, kur rast naudu ceļu sakārtošanai, taču tad būtu jābūt pilnīgi drošiem par to, ka otrā līmeņa pensiju fona ienesīgums nesamazināsies. Augulis norādīja, ka pēdējo 25 gadu laikā autoceļu remontu deficīts ir uzkrājies 4 miljardu eiro apmērā. Šādu finansējumu valsts budžets nevar atļauties, jo tā būtu puse no visiem valsts gada izdevumiem. Minisar iespējamo pensiju fondu naudas novirzīšanu ceļu sakārtošanai varētu diskutēt šīs nedēļas beigās.

Satiksmes ministrs Uldis Augulis  cer, ka jaunais Rīgas brīvostas pārvaldnieks, lai arī tiks meklēts starptautiskā konkursā, būs no Latvijas.  Viņš prognozēja, ka jaunais pārvaldnieks tiks atrasts trīs mēnešu laikā. Satiksmes ministrs arī uzsvēra, ka galvenais jaunā pārvaldnieka uzdevums būs brīvostu attīstīt kā modernu ostu. Tāpat pārvaldniekam būs jāstrādā pie Valsts kontroles ieteikumu tālākas ieviešanas, kā arī Krievu salas projekta.

Pēdējā diennaktī ūdens līmenis novērojumu stacijās pie Daugavas nav krasi mainījies, palienes visplašāk applūdušas Daugavpils novada Līksnas pagastā. Pie Daugavpils ūdens līmenis trešdienas rītā ir 35 centimetrus zemāks nekā otrdienas rītā.  Daugavā saglabājas ledus sablīvējumi daudzu kilometru garumā. Tiem virzoties uz priekšu, iespējamas straujas ūdens līmeņa svārstības. Plūdu risks ir posmā no Daugavpils novada, lejpus pilsētas, līdz Pļaviņām. Pārējās Latvijas upēs situācija mierīga, ūdens līmenis pārsvarā pazeminās.

Šodien tikai vietām Latvijā, pārsvarā valsts rietumu daļā, gaidāms sniegs, daudzviet starp mākoņiem uzspīdēs saule. Latgalē iespējams smidzinošs lietus, šeit saglabāsies lēns vējš, pārējā valstī pūtīs mērens dienvidu, dienvidrietumu vējš, piekrastē brāzmās līdz 13 metriem sekundē. Gaisa temperatūra pēcpusdienā būs +1..+5 grādi. Rīgā nav gaidāmi ievērojami nokrišņi, pūtīs mērens dienvidu vējš un gaiss iesils līdz +3 grādiem.

Avots:LETA