Tālrunis: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Latvijas Zaļā partija vienojusies ar vēl četru partiju pārstāvjiem, par koalīcijas izveidi Jēkabpils domē. Līdz ar to amatu zaudēs ilggadīgais pašvaldības vadītājs Leonīds Salcevičs. Latvijas Zaļās partijas Jēkabpils domē ievēlētais deputāts, domes priekšsēdētāja amata kandidāts Raivis Ragainis šodien izplatījis paziņojumu, ka Jēkabpils pilsētas pašvaldībā izveidota vairākuma koalīcija un viņš būšot šīs koalīcijas pašvaldības mēra amata kandidāts. Koalīcijā darbosies LZP, “Saskaņa”, “Latvijas zemnieku savienība”, “Latvijas reģionu apvienība” un “KPV LV”.

Krievijas uzņēmējs, starptautiskās grupas “Areti” (iepriekš “Itera”) īpašnieks Igors Makarovs interesējas par  “Itera Latvija” piederošajām akcijām  “Latvijas gāzē” un  “Conexus Baltic Grid”,  apliecināja “Itera Latvija” valdes priekšsēdētājs Juris Savickis. Viņš atzina, ka Makarovs ir viens no pretendentiem uz “Itera Latvija” piederošajām akcijām. Sarunas  pagaidām  vēl esot sākuma līmenī un pagaidām  nav skaidrības, vai iegādātas varētu tikt tikai  akcijas uzņēmumos vai arī visa “Itera Latvija”.

Patlaban Latvijā nav tādas tiesībsargājošās iestādes, kurā ar izmeklēšanu viss būtu kārtībā, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta panorāma” sacīja ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers. Viņš atzina, ka izmeklēšanas iestādes neprogresē pietiekami ātri – tām būtu jāmainās straujāk. Galvenokārt esot nepieciešams attīstīt izmeklēšanas kvalitāti un kapacitāti. Pirmais, ko Kalnmeiers sagaida no Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja  priekšnieka amatam virzītā Jēkaba Straumes, ja viņš tiks apstiprināts šajā postenī, ir stabilas komandas izveidošana.

Šonedēļ Iekšlietu ministrijas  valsts sekretāres amatu atstājusī Ilze Pētersone-Godmane ir “ļoti lojāla” Latvijas valstij, uzskata ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers, taču neesot iespējams garantēt, ka šī situācija nemainīsies, ja ārvalstu specdienestu rīcībā nonāks kādi fakti, ar kuriem tie varēs mēģināt ietekmēt Pētersoni-Godmani.  Kalnmeiers skaidroja, ka  sabiedrībai ir pārāk maz informācijas par to, uz kādiem apsvērumiem balstoties, personai tiek piešķirta vai anulēta pielaide valsts noslēpumam. Procesā par pielaides piešķiršanu vai anulēšanu netiek vērtēta personas vaina vai uzticamība, bet gan ietekmējamības riski, kuriem tā pakļauta, uzsvēra ģenerālprokurors.

Pēc vakardienas spožās  uzvaras Latvijas tenisistes Aļonas Ostapenko mamma  Jeļena  saņēmusi apsveikuma zvanu no Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa. Pasaulē ažiotāžu izraisījis salīdzinājums, ka Ostapenko sitieni no labās puses  šajā turnīrā ir vidēji 122 kilometrus stundā stipri, kamēr vīriešu tenisa ranga līderim Endijam Marejam  vidēji 117 kilometrus stundā spēcīgi.

Brīvdienās Latvijā gaidāmi mainīgi laikapstākļi un gaisa temperatūra pakāpsies līdz +25 grādiem, nākamnedēļ pastiprināsies vējš un kļūs vēsāks, prognozē Latvijas  meteoroloģijas centrs. Nedēļas pirmajā pusē pūtīs mēreni stiprs rietumu, dienvidrietumu vējš ar brāzmām līdz 15-18 metriem sekundē. Nedēļas otrajā pusē vējš pakāpeniski pierims. Gaisa temperatūra nedēļas lielāko daļu nebūs augstāka par +14..+20 grādiem.

Vakar notikušajās Lielbritānijas parlamenta pirmstermiņa vēlēšanās vislielāko balsu skaitu ieguvuši premjerministres Terēzas Mejas vadītie konservatīvie, taču viņi zaudējuši absolūto vairākumu, liecina rezultāti, kas iegūti pēc gandrīz visu balsu saskaitīšanas. Šāds vēlēšanu iznākums būs liels trieciens Mejas līdera lomai pirms sarunām par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības.  Tikmēr savas pozīcijas nostiprinājuši opozīcijā esošie leiboristi. Leiboristu līderis Džeremijs Korbins jau aicinājis viņu atkāpties, taču Meja uzsvērusi, ka konservatīvo uzdevums ir nodrošināt valstī stabilitāti. Reaģējot uz nobalsojušo vēlētāju aptauju rezultātiem, britu mārciņas kurs jau piedzīvojis strauju kritumu.

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja (plkst.12 pēc Latvijas laika) nāks klajā ar paziņojumu, vēsta vietējie mediji. Arvien skaļāk sāk izskanēt runas par viņas iespējamo atkāpšanos.

Avots:LETA