Tālrunis: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Preses brīvība pasaulē nekad nav bijusi tik apdraudēta kā tagad,  savā ikgadējā ziņojumā brīdina starptautiskā preses un vārda brīvības organizācija “Reportieri bez robežām” . Latvija organizācijas ziņojumā par 180 valstīm ierindota 28.vietā, Lietuva 36.vietā, bet Igaunija – 12.vietā. Salīdzinājumā ar pagājušo gadu situācija Latvijā pasliktinājusies un tā noslīdējusi par četrām pozīcijām, kamēr Lietuva noslīdējusi par vienu pozīciju, bet Igaunija par divām pakāpusies. Pēdējās vietas starp 180 apskatītajām valstīm ieņem Ķīna , Sīrija , Turkmenistāna , Eritreja  un pēdējā, 180.vietā, atrodas Ziemeļkoreja. Pirmajā vietā atrodas Norvēģija, tai seko Zviedrija un Somija, kura pirms tam sešus gadus bija pirmajā vietā.

Nodokļu reformas rezultātā radušies papildu ieņēmumi varētu tikt novirzīti veselības aprūpei, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis .Arī finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola  sacīja, ka skaidrība par veselības nozares finansējumu būs līdz budžeta veidošanai. Politiķe arī piebilda, ka ir jāveido sasaiste starp nodokļu maksājumiem un veselības aprūpes finansējumu.

Ja nodokļu reformas kontekstā netiks palielināts akcīzes nodoklis, tad zaudētājs būs valsts budžets, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola . Ministre  uzsvēra, ka akcīzes nodokļa palielinājums ir vērtēts Baltijas valstu kontekstā. Arī kaimiņi ir plānojuši akcīzes nodokļa pieaugumu. Jau ziņots, ka nodokļu reformas ieviešanas rezultātā radušos nodokļu ieņēmumu zudumus iecerēts kompensēt ar akcīzes nodokļa celšanu degvielai, cigaretēm un alkoholam.

Investīciju kompānijai “Providence Equity Partners” pašlaik nav ieceru būtiski mainīt Zviedrijas mediju koncerna “Modern Times Group”  raidorganizāciju biznesu Baltijas valstīs, kuru tā iegādājās martā,  apliecināja “Providence Equity Partners” izpilddirektors Karims Tabets. “Mēs esam diezgan apmierināti ar tiem aktīviem, kādi MTG ir šodien, un būtiskas izmaiņas nav gaidāmas,” norādīja Tabets. Tas pats attiecoties uz raidorganizāciju veidoto saturu. “Mēs esam par redakcionālo neatkarību. Mēs esam ASV uzņēmums un šajā ziņā mums ir ļoti augsti ētiskie standarti,”sacīja Tabets.

Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis  šodien un rīt piedalīsies Eiropas Savienības aizsardzības ministru neformālajā sanāksmē Maltā, kurā pārrunās aktuālos aizsardzības un drošības politikas jautājumus,  informēja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļa. Notiks arī diskusija par Eiropas Savienības kaujas grupu potenciāla stiprināšanu, kas ļautu tās efektīvāk izmantot krīzes situāciju risināšanā.

Latviešu uzbrucēja Dāvja Bertana pārstāvētā Sanatonio “Spurs” komanda otrdien nonāca vairs tikai viena panākuma attālumā no Nacionālās basketbola asociācijas ( izslēgšanas turnīra Rietumu konferences pusfināla. “Spurs” otrdien konferences ceturtdaļfināla piektajā spēlē savā laukumā ar 116:103 (23:23, 32:26, 32:27, 29:27) pieveica Memfisas “Grizzlies”, sērijā līdz četrām uzvarām izvirzoties vadībā ar 3-2.

Avots:LETA