Tālrunis: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Šodien un rīt Ministru prezidents Māris Kučinskis uzturēsies Briselē, lai piedalītos Eiropadomes darbā. Kārtējā Eiropadomē paredzēts ievēlēt Eiropadomes priekšsēdētāju laika posmam no 2017.gada 1. jūnija līdz 2019.gada 30.novembrim. Kučinskis arī turpmākajam darbam šajā postenī atbalsta līdzšinējo Eiropadomes priekšsēdētāju Donaldu Tusku.

Šodien un rīt Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs uzturēsies Pekinā, Ķīnā, lai piedalītos politiskajās konsultācijās ar Ķīnas ārlietu viceministru Vanu Čao.  Kā aģentūru LETA informēja ministrijā, tajās plānots pārrunāt divpusējo attiecību jautājumus, īpaši ekonomikas, transporta, loģistikas, tūrisma, izglītības un kultūras jomās, kā arī aktuālos Eiropas Savienības dienaskārtības, reģionālos un drošības politikas jautājumus.

Latvijā šodien vizītē uzturēsies Somijas Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Juka Jūsti. Jūsti tiksies ar Nacionālo bruņoto spēku komandieri Leonīdu Kalniņu un Aizsardzības ministrijas valsts sekretāru Jāni Garisonu, lai pārrunātu reģionālās drošības aktualitātes un abu valstu sadarbību aizsardzības jomā, tai skaitā, dalību starptautiskajās militārajās mācībās.

Saeima šodien lems, vai nodot izskatīšanai komisijās grozījumus Dzīvnieku aizsardzības likumā, kas paredz aizliegumu apmācīt, izmantot un izrādīt publiski kā atrakciju dzīvniekus savvaļas sugu dzīvniekus. Grozījumi attieksies uz ceļojošajiem cirkiem, kas reģistrēti Eiropas Savienībā  un var brīvi pārvietoties tās robežās, gan arī uz trešo valstu ceļojošajiem cirkiem.

Pēdējā diennaktī ūdens līmenis Daugavā nedaudz svārstījās, šorīt tas ir aptuveni tikpat augsts kā vakar, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvie dati. Pārējās Latvijas upēs ūdens līmenis ir zemāks nekā parasti pavasara palos, daudzviet tas turpina kristies, citviet sācis paaugstināties kūstošā sniega dēļ. Plūdu risks pastāv tikai pie Daugavas.

Avots: LETA