Tālrunis: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Drošības iestāžu vērtējumā šogad tā dēvētās Uzvaras dienas pasākumi aizvadīti ar mazāku intensitāti nekā iepriekšējos gados, intervijā  “Rīta panorāmai” sacīja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis. Protokoli personām sastādīti par sabiedriskās kārtības pārkāpumiem, uzsvēra ministrs, piebilstot, ka vēl šorīt pārvaicājis kolēģiem, vai ir informācija par provokāciju mēģinājumiem, tomēr tādu nav bijis. Ministrs atturējās komentēt, vai finansējums tā dēvētās Uzvaras dienas svinībām nācis arī no Krievijas.

Lai gan iepriekš koalīcija atteicās no ieceres nodokļu reformas ietvaros novirzīt 1% no sociālajām iemaksām veselības aprūpei, un premjers šī priekšlikuma iekļaušanu reformas pamatnostādnēs nosauca par kļūdu, tagad Finanšu ministrija atkal piedāvās apsvērt šo iespēju. Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola intervijā “Rīta panorāmai” atzina, ka veselības aprūpei būs jāmeklē pastāvīgs lielāka finansējuma avots, un daļa no sociālajām iemaksām ir iespēja, ko ministrija atkal piedāvās apspriest.

Deputāti šodien Saeimas kopsēdē apspriedīs Valsts kontroles revīziju par to, vai Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas vadība ir rīkojusies lietderīgi ar valsts resursiem. Valsts kontrole revīzijā secinājusi, ka slimnīcas vadības nepietiekami aktīvā rīcība vai nepārdomāti pieņemtie lēmumi būtiski ietekmējuši slimnīcas finanšu rezultātus.

Šodien Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcas stacionārā “Latvijas Onkoloģijas centrs” notiks Starptautiskajai māsu dienai veltīts pasākums, kura gaitā piecām slimnīcas labākajām māsām pasniegs atzinības balvu “Dzīvības zvaigzne”. Māsu dienai veltītā pasākuma mērķis ir pateikties slimnīcas māsām par nozīmīgo darbu. Ar balsojuma starpniecību slimnīcas mediķi no katra stacionāra ir izraudzījušies vienu labāko māsu, kurai pasākuma laikā svinīgi tiks pasniegta atzinības balva.

ASV prezidents Donalds Tramps pieņēmis šokējošu lēmumu atcelt no amata Federālā izmeklēšanas biroja  direktoru Džeimsu Komiju, kura vadītajai aģentūrai ir uzdots izmeklēt Trampa vēlēšanu kampaņas sakarus ar Krieviju.  “Prezidents ir pieņēmis ģenerālprokurora un ģenerālprokurora vietnieka ieteikumu par Federālā izmeklēšanas biroja direktora atlaišanu,” reportieriem paziņoja Baltā nama preses sekretārs Šons Spaisers.

Francijas prezidenta vēlēšanu laikā Krievijas hakeri mēģināja ielauzties politisko partiju un citu organizāciju datorsistēmās, apstiprinājis ASV Nacionālās drošības aģentūras direktors Maiks Rodžerss.  Par Krievijas hakeru aktivitāti jau sestdien ziņoja Francijas vēlēšanu komisija. Pēc uzbrukuma Francijas centristu prezidenta amata kandidāta Emanuela Makrona vēlēšanu štāba datoriem sociālajos tīklos tika nopludināts liels datu apjoms, kā arī falsificēta informācija.

Itālijas varas iestādes uz laiku atjaunojušas kontroli uz valsts robežām. Lēmums pieņemts, lai garantētu drošību tā dēvēto G7 valstu vadītāju un finanšu ministru tikšanās laikā.  Itālijas amatpersonas informē, ka personu identitāte sauszemes robežas šķērsošanas punktos, ostās un lidostās tiks pārbaudīta līdz 30. maijam. Tāpēc ceļotāji tiek aicināti laikus ierasties šajās vietās un būt gataviem pārbaudēm.

Avots: LETA