Tālrunis: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Valdošās koalīcijas partijas šodien turpinās diskusijas par nodokļu reformu un veselības aprūpes finansējumu. Ministru prezidenta Māra Kučinska  vadītā veselības darba grupa piedāvās koalīcijai lemt par vienu no diviem veselības nozares finansēšanas avotiem – obligāto sociālo apdrošināšanu sasaistīt ar minimālajām sociālajām iemaksām un novirzīt veselības aprūpei 1,5% no sociālā budžeta, to kompensējot, par vienu procentpunktu ceļot pievienotās vērtības nodokli, vai arī ieviest obligāto veselības apdrošināšanu ar fiksētu vai diferencētu ikmēneša maksājumu.

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas deputāti šodien un rīt izbraukuma sēdē apmeklēs Latvijas austrumu robežu, kur plānots iepazīties ar aktuālo situāciju, tostarp robežas izbūvi, robežapsardzības gaitu un tehnisko nodrošinājumu.

Šodien starptautiskajā lidostā “Rīga” atklās informatīvo akciju “Ceļo droši”, kuras laikā no šodienas līdz 16. jūlijam tiks vērsta uzmanība drošai ceļošanai. Pasākumā par šīs vasaras īpašajiem ceļojumu galamērķiem un to, kas jāņem vērā, lai ceļojums izdotos, stāstīs Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta direktore Guna Japiņa.

Oficiālā vizītē Latvijā šodien ieradīsies Slovākijas aizsardzības ministrs Peters Gajdošs, lai pārrunātu abu valstu turpmākās divpusējās sadarbības virzienus. Vizītes laikā Gajdošs kopā ar Latvijas aizsardzības ministru Raimondu Bergmani diskutēs par reģionālo drošību, NATO Varšavas samita lēmumu īstenošanu, kā arī Višegradas valstu militārās klātbūtnes nodrošināšanu Baltijas valstīs.

Vijolniekam un diriģentam, jauniešu kamerorķestra “Kremerata Baltica” dibinātājam un vadītājam Gidonam Krēmeram svētdien Berlīnē pasniegts ordenis “Par nopelniem zinātnē un mākslā”, informē orķestra “Kremerata Baltica” direktore Ingrīda Zemzare. Kā norādīja Zemzare, Krēmers ir pirmais šo ordeni saņēmušais vijolnieks.

Par “French Open” čempioni kļuvusī Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko Rīgā atgriezīsies šovakar – sagaidīšana plānota pulksten 22:15 lidostā “Rīga”, vēstī Latvijas Tenisa savienība. Sestdien Ostapenko veica spilgtu ierakstu Latvijas sporta vēsturē, 20 gadu vecumā triumfējot Francijas atklātajā čempionātā.

Avots: LETA