Tālrunis: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs šodien Reikjavīkā piedalīsies ārlietu ministru sanāksmē par godu Baltijas jūras valstu padomes 25. gadadienai. Sanāksmi Reikjavīkā rīko Islandes prezidentūra, un tās laikā ārlietu ministri plāno pārrunāt Baltijas jūras valsts padomes ieguldījumu reģiona attīstībā un problēmjautājumu risināšanā, kā arī diskutēt par reģionālās sadarbības attīstības perspektīvām.

Šodien Luksemburgā notiks Eiropas Savienības Vispārējo lietu padome, kurā Latviju pārstāvēs Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica. Vispārējo lietu padomes laikā notiks arī ES 27 dalībvalstu formāta sanāksme, kurā plānots apstiprināt procedūru lēmuma pieņemšanai par dalībvalstīm, uz kurām pārvietos Lielbritānijā atrodošās ES aģentūras – Eiropas Zāļu aģentūru un Eiropas Banku iestādi.

Satiksmes ministrs Uldis Augulis uzturēsies darba vizītē Azerbaidžānā, kur šodien notiks Latvijas-Azerbaidžānas Starpvaldību komisijas  septītā sēdē. Tās darba kārtībā – esošā abu valstu sadarbība un attīstības perspektīvas ekonomikā, transportā un sakaros, zinātnē un izglītībā, lauksaimniecībā, enerģētikā, kultūrā u.c. jautājumi.

Saeimas Nodarbinātības apakškomisija šodien spriedīs par uzņēmēju aicinājumu viesstrādnieku piesaistei Latvijas darba tirgū. Kā ziņots, valstij jādomā par viesstrādniekiem kā darbaspēka trūkuma problēmas risinājumu. Tajā pašā laikā arvien vairāk cilvēku viesstrādnieku ieplūšanu Latvijā uzskata par nevēlamu, liecina decembrī pētījumu aģentūras SKDS veiktās aptaujas dati.

Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns noraidījis iespēju Eiropas Savienībā īstenot vienotu migrācijas politiku. Paziņojums izskanēja tikai dažās dienas pēc Eiropas Komisijas lēmuma sākt tiesisko procedūru pret Budapeštu par atteikšanos uzņemt patvēruma meklētājus.

ASV miris no Ziemeļkorejas repatriētais amerikāņu students Oto Vormbīrs, kurš atradās komā kopš ieslodzījuma spaidu darba nometnē.  Vormbīrs, kurš bija izcietis 18 mēnešus no 15 gadu ilgā ieslodzījuma Ziemeļkorejas spaidu darba nometnē, uz ASV tika repatriēts pagājušajā nedēļā.

Aizvadītajā diennaktī Latvijā dzēsti 27 ugunsgrēki, neviens cilvēks tajos nav cietis. Ievērojami ugunsdzēsēju resursi vakar tika novirzīti uz Jūrmalu, kur turpinājās svētdienas vakarā aizdegušos plastmasas krāvumu gruzdēšana. Šis ugunsgrēks tika lokalizēts vakar no rīta, bet likvidēts tas nav joprojām.

Avots: LETA