Tālrunis: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Šodien notiks valdošās koalīcijas partneru sanāksme par nodokļu reformu. Iepriekš valdības vadītājs Māris Kučinskis norādīja, ka neesot bažu, ka koalīcijas partneri varētu neatbalstīt nodokļu politikas pamatnostādnes. Tomēr vakar tika paziņots, ka piektdien plānotā Ministru kabineta ārkārtas sēde pēc partijas “Vienotība” priekšlikuma ir pārcelta uz 3.maiju.

 

Foruma „Rail Baltica” otrā diena šodien ir veltīta projekta iepirkumu tēmai, kad potenciālie piegādātāji saņems detalizētu informāciju par šogad Baltijas valstīs gaidāmajiem vairāk nekā 40 projekta iepirkumiem. Pasākumā piedalīsies teju 200 uzņēmumu no 18 pasaules valstīm. Projekta „Rail Baltica” pamattrases garums Latvijā plānots aptuveni 260 kilometru, bet dzelzceļa līnijas maksimālais ātrums – 240 kilometru stundā.

 

Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica Maltā piedalīsies apaļā galda diskusijā par Eiropas drošības un aizsardzības jautājumiem. Iepriekš šādas diskusijas notikušas 2016.gadā Varšavā, 2015. gadā Briselē un 2013. gadā Berlīnē.  To mērķis ir veicināt valstu viedokļu apmaiņu.

 

Francijas galēji labējās Nacionālās frontes prezidenta amata kandidāte Marina Lepēna paziņojusi par atkāpšanos no partijas līderes amata. Lepēna Francijas televīzijai norādījusi, ka viņai jāstāv pāri partiju apsvērumiem. Politikas eksperti gan norāda, ka Lepēnas lēmums drīzāk ir simbolisks solis un mēģinājums uzrunāt prezidenta vēlēšanu pirmo kārtu nepārvarējušo kandidātu vēlētājus.
Savukārt Francijas prezidents Fransuā Olands aicinājs vēlētājus noraidīt galēji labējās Nacionālās frontes līderi Marinu Lepēnu, kura Francijas prezidenta vēlēšanu otrajā kārta stāsies preti, centristam Emanuelam Makronam. Uzrunājot vēlētājus, Olands brīdinājis, ka pastāv galēji labējo uzvaras risks.  Līdz ar to Olands ir pievienojies dadziem citiem Francijas politiķiem, kuri izteikuši atbalstu Makronam, lai novērstu Lepēnas iespējamo uzvaru.
Svētdien notikušajā Francijas prezidenta vēlēšanu pirmajā kārtā Makrons saņēmis 24,01% balsu, bet Lepēna – 21,3%, liecina balsojuma galīgie rezultāti.
Prezidenta vēlēšanu otrā kārta notiks 7.maijā, un tajās startēs Makrons un Lepēna.

 

RSU komandas spēlētājas vakar trešo reizi pēdējo četru gadu laikā izcīnīja Latvijas Sieviešu basketbola līgas bronzas medaļas, pārspējot “TTT Rīga – Juniores” basketbolistes. RSU sērijas trešajā spēlē savā laukumā guva uzvaru ar 67:59, bet sērijā līdz divām uzvarām bija pārāka ar 2-1.

 

Avots:   LETA