Tālrunis: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Šodien Ministru prezidents Māris Kučinskis dosies reģionālajā vizītē uz Limbažiem. Iecerēts, ka vizītes laikā Kučinskis tiksies ar Limbažu novada pašvaldības domes vadību, kā arī novadā strādājošajiem uzņēmējiem.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis šodien svinīgā ceremonijā Rīgas pilī desmit pašvaldībām pasniegs Valsts Heraldikas komisijas apstiprinātos un Valsts prezidenta parakstītos ģerboņus. Jaunos ģerboņus Ģerboņu svētkos saņems septiņi pagasti, divi novadi un viena pilsēta.  Īpašs notikums būs lielā ģerboņa pasniegšana Jelgavas pilsētai, kas, pateicoties savai vēsturiskajai lomai Kurzemes un Zemgales hercogistes laikā, vienīgā līdzās galvaspilsētai Rīgai var pretendēt uz lielo ģerboni.

Šodien ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalīsies Eiropas Savienības  Vispārējo lietu padomes sanāksmē Eiropas Savienības   27 valstu sastāvā. Vispārējo lietu padomē dalībvalstis apstiprinās Eiropadomes vadlīniju projektu izstāšanās sarunām ar Apvienoto Karalisti, kas definē Eiropas Savienības  pamatprincipus, risināmo jautājumu loku un ES pieeju sarunām.

Parakstīts divpusējs līgums starp Latvijas Aizsardzības ministriju un Austrijas Aizsardzības un sporta ministriju par pašgājējhaubiču sistēmu iegādi, tai skaitā uguns vadības un apmācības platformu iegādi. Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis šajās dienās piedalās Eiropas Savienības aizsardzības ministru neformālajā sanāksmē Valletā, Maltā.

Saeima šodien otrajā lasījumā skatīs likumprojektu par to, lai jaunām automašīnām līdz četru gadu vecumam tehnisko apskati varētu veikt ik pēc diviem gadiem. Kā informē Saeimas Preses dienests, to paredz grozījumi Ceļu satiksmes likumā, kas sagatavoti pēc iedzīvotāju kolektīvā iesnieguma par transportlīdzekļu tehniskās apskates veikšanu reizi divos gados.

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs Kazaņā ar tās mēru Iļsuru Metšinu šodien parakstīs vienošanos par abu pilsētu sadarbību. Pēc Tatarstānas prezidenta Rustama Minnihanova uzaicinājuma Ušakovs kopā ar Rīgas domes pārstāvju un uzņēmēju delegāciju devies vizītē uz Kazaņu. Vizīte ir pieskaņota arī pirmā tiešā avioreisa starp Rīgu un Kazaņu atklāšanai.

Avots: LETA