Tālrunis: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

Aizvadītajā naktī ūdens līmenis Daugavā nav strauji mainījies un daudzviet tas saglabājas augsts, uz applūšanas robežas. Piemēram, Daugavpils novada Līksnas pagastā, turpinājusies pakāpeniska ūdens līmeņa celšanās, un šorīt tas ir gandrīz par diviem metriem augstāks nekā pirmdienas rītā.
Tikmēr visās pārējās Latvijas upēs pēdējās diennakts laikā ūdens līmenis ir krities.

 

Lai pārrunātu iespējas rast risinājumu saistībā ar Norvēģijā janvāra sākumā arestēto Latvijas sniega krabju zvejas kuģi “Senators”, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs šodien Briselē tiksies ar Eiropas Savienības Vides, jūrlietu un zivsaimniecības komisāru Karmenu Vellu.
Norvēģijas puse uzskata, ka zveja bijusi nelikumīga, tikmēr Latvijas puse atsaucas uz pērn decembrī panākto starptautisko vienošanos.

 

 

ANO Drošības padome rīt rīkos ārkārtas sēdi par Ziemeļkorejas ballistisko raķešu palaišanu, paziņojusi ASV pārstāvniecība ANO. ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs nosodījis Ziemeļkorejas rīcību, aicinot to “atturēties no turpmākām provokācijām”. Kopš Ziemeļkorejas pirmā atombumbas izmēģinājuma 2006.gadā, ANO Drošības padome pret to sešas reizes ir noteikusi sankcijas.
Ziemeļkoreja pirmdienas rītā jūrā raidīja četras ballistiskās raķetes, no kurām trīs nokrita Japānas ekonomiskajā zonā Japāņu jūrā.
Valsts mediji paziņojuši, ka raķešu izšaušana ietilpusi militārajās mācībās, kuru mērķis bijis apgūt iemaņas uzbrukumam Japānā esošajām ASV karabāzēm.

 

Briti iebilst pret Lielbritānijas premjerministres Terēzas Mejas plānu izstāties no Eiropas Savienības  bez galīgās vienošanās ar ES-u, ja parlaments noraidīs sarunās ar Briseli panākto vienošanos, noskaidrots sabiedriskās domas aptaujā. Tas nozīmē, ka tikai 25% britu atbalsta izstāšanos no ES bez “noteiktām nākotnes attiecībām” ar bloku.

 

Šodien Latvijas Nacionālajā operā un baletā  notiks “Lielās mūzikas gada balvas” pasniegšanas ceremonija.
Apbalvojumus pasniegs 23.reizi.

 

Avots: LETA