Tālrunis studijā: 67 22 88 55, SMS/WhatsApp: 27 22 88 55, e-pasts: studija@radioskonto.lv

No 17. līdz 21. septembrim katru darba dienu gan rīta, gan pēcpusdienas programmā klausies rubrikas “Atpazīsti nepatiesu informāciju” Radio Skonto Kurzeme ēterā un “Kas ir medijpratība?” Radio Skonto Vidzeme ēterā.

Radio Skonto Kurzeme ēterā kopā ar politoloģi Ivetu Kažoku vēlēšanu priekšvakarā ar spilgtiem piemēriem tuvāk iepazīsim tādus terminus kā “Populisms”, “Varas elite” un daudzus citus.

Savukārt, Radio Skonto Vidzeme ēterā šonedēļ, turpinām izglītoties par mediju un informācijas gudru lietošanu. Šoreiz runāsim par to vēlēšanu kontekstā, kad līdz vēlēšanām palicis mazāk nekā mēnesis kopā ar Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centra Re:Baltica dibinātāju un redaktori Ingu Spriņģi.

Diskutēsim par to, kādu sodu vajadzētu piemērot pirmajiem Latvijā aizturētajiem par viltus ziņu izplatīšanu; kā ar šādām ziņām cīnās citur pasaulē; kā pirms vēlēšanām vislabāk iegūt viedokli par partijām un to solījumiem un vai paļauties uz draugu un paziņu viedokļiem; ar kādiem paņēmieniem partijas un to atbalstītāji šogad nedī vēlētājus sociālajos medijos.

Inga Spriņģe skaidros kā nepatiesas ziņas izkāpj no interneta un pārvēršas avīzēs, plakātos un citos materiālos; kādas viltības iemācījušies nepatieso ziņu izgudrotāji un izplatītāji, lai pievilinātu sev auditoriju; kā mākslīgais intelekts ietekmē informāciju un vai par to jāsatraucas arī Latvijā.

Par mediju gudru lietošanu runāsim atkal oktobrī, bet līdz tam – gaidīsim Tavas pārdomas!
Raksti mums epasta vēstuli: vidzeme@radioskonto.lv vai kurzeme@radioskonto.lv!

Ar jūlija raidījumiem vari iepazīties ŠEIT, savukārt ar augustaŠEIT!

Materiāls sagatavots ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansējumu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.